Advert
Advert
Advert

Bisikletli barış elçisi Ş.Urfa'da

Bisikletli barış elçisi Ş.Urfa'da
Bisikletli barış elçisi Ş.Urfa'da

 ile Türkiye-Suriye ilişkilerini geliştirmek için Bisiklet yolculuğuna çıktı.

Yolculuğa Suriye'nin Halep vilayetinden başlayan Kaakeh Hatay Sınır kapısından giriş yaparak Kilis üzerinden Şanlıurfa'ya geldi. Bisikleti ile kilometrelerce yol kat eden Yahya Kaakeh ilk olarak Şanlıurfa Valiliğini ziyaret etti. Vali Yardımcısı Şaban Erdoğan tarafından kabul edilen Yahya Kaakeh yolculuğu hakkında Erdoğan'a bilgi verdi.

Türkiye'nin önemli bir Ülke olduğunu söylenen Kaakeh çocukluğundan beri bisiklet sporu ile uğraştığını bunun sayesinde yurt içinde ve yurt dışında birçok seyahat gerçekleştirdiğini söyledi. Amacının Türkiye-Suriye ilişkilerinin gelişmesine katkıda bulunmak olduğunu belirten Kaakeh Türkiye'de olmaktan mutluyum dedi.

Vali Yardımcısı Şaban Erdoğan ise; Girişmiş olduğu bu önemli gönül görevinde kendisine taktir ettiğini belirterek her konuda kendisine destek olmaya hazır olduklarını belirterek gezisi boyunca kendisine başarılar diledi. Erdoğan ziyaret anısına Yahya Kaakeh'e Şanlıurfa'yı tanıtan kültür seti hediye etti.

Bisikleti ile Şanlıurfa caddelerinde gezen Kaakeh'e vatandaşlar büyük ilgi gösterdiler. Yahya Kaakeh Şanlıurfa'daki gezisini tamamladıktan sonra Diyarbakır ve Van illerini de ziyaret ettikten sonra İran'a geçecek. Bir süre gezisine devam edecek olan Kaakeh daha sonra Türkiye turu yaptıktan sonra Suriye'ye dönecek.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!