Advert
Advert
Advert

Bisikletçiler, seyircilerin arasına daldı

Bisikletçiler, seyircilerin arasına daldı
Bisikletçiler, seyircilerin arasına daldı

Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Abdurrahman Açıkalın, etap sonrası düzenlediği basın toplantısında, "Kazadan sonra bütün Columbia'lı bisikletçiler parmaklarını sallayarak beni protesto etti. Şu anda otele dönüp onlarla karşılaşmak istemiyorum zira çukurlar bile son anda dolduruldu. Artık buradan ne demek istediğimi siz çıkartın. Ben şimdi kime parmak sallayacağım bilemiyorum" şeklinde konuştu. 
"MUSTAFA VE FATİH'İN BAŞARISI" 
Asbaşkan Abdurrahman Açıkalın, 114 kilometrelik Finike-Antalya etabında grupla gelen öndeki kazayı ani bir hareketle sollamayı başaran Mustafa Sayar'ın 2.52.24 ile etabı 11. olarak bitirme başarısını gösterdiğini belirterek, aynı zaman farkı ile Fatih Harmancı'nın 22. olarak bir başka övgüyü hak ettiğini söyledi. 

"GELECEKTEN ÜMİTLİLER"

8 kişilik Türk Milli Takımı'ndan çeşitli nedenlerle yarış dışı kalması nedeni ile bin 257 kilometrelik turun büyük bölümünü başarı ile tamamlamaya çalışan Fatih Harmancı ve Mustafa Sayar finişten sonra düzenlenen basın toplantısında gelecek adına ümitli olduklarını söylerken şu ortak noktalara değindiler: 

"Finişlerde çok eksikliğimizi görüyordum pozisyonlardan faydalanmıyoruz. Takım performansında çok iyi yokuş sporcusu yok. Bunların arasında en iyiler olarak biz kaldık. Bu etaplarda zorlanıyoruz. Diğer takımlar 8'er 6'şar kişi oluyor. Buna karşılık iyi bir mücadele veriyoruz. 4 aydır Alman hocayla çalışıyoruz. Kendisi Türkiye'ye ayda 15 gün geliyor. Dubai ve bir kampımızda bulundu Açıkçası Türk hocalarımızdan da memnunuz. Takım sayısı artarsa rekabet daha fazlalaşır. Çünkü yarış eksikliği yaşıyoruz. Bizler diğer sporculara buradaki sporcuları kıyasla daha az start alıyoruz daha az yarışıyoruz ve tecrübemizde bu yüzden az. Şimdiye start sayımız 13-15 diğer sporcuların 59 start sayısı olanları var. Ekipman anlamında eksikliğimiz malzeme." 

Mustafa Sayar ve Fatih Harmancı, yarın koşulacak 166 kilometrelik Antalya-Alanya etabında da finişi geçeceklerini söylediler. 
"KAZA FRENLEME HATASINDAN KAYNAKLANMADI" 
Fatih Harmancı, 'Kaza anında frenleme hatası var mı?' sorusuna şu yanıtı verdi: 

"Kaza anında son dönemeç iki tane. Giriş ve çıkış asfaltın eğilimi az. Çıkıştaki asfalt balıksırtı. Sporcular bu eğime alışık olmadığı için böyle bir kaza yaşandı. Son 500 metredeki yol balıksırtıydı. Ve bu organizasyona yakışmadı. Bu arada düşen grubun içerisinde şimdiye kadar 4 etap alan Tur'un gözde isimlerinden Andre Greipel'in de bulunuyor." 

"İLK KEZ BÖYLESİNE BÜYÜK BİR BAŞARI YAŞIYORUM" 

114 kilometrelik Finike-Antalya etabını kazanan Liquigas'dan Elia Viviani ise bisiklet hayatına başladığından bugüne kadar ilk kez böylesine büyük bir başarı elde ettiğini ve bunun da Türkiye'de olması açısından yaşamında unutamadığı bir anı olarak kalacağını ifade ederek, "Son iki etapta 57. oldum. Ama hemen söyleyebilirim ki bugün önümdeki kaza engellenebilirdi. Burada da fazla bir şey söylemek istemiyorum ama finişin çok adil bir şekilde gerçekleştiğini ifade edebilirim. Bu senenin ilk 3 ayında İtalyan Milli Takımı ile Danimarka-Kopenhag'taki yarışmaya hazırlandım. İlk sprinte başladığım zaman Visconti'yi görmedim. Arkama baktığımda Visconti'nin solumda olduğunu gördüm. Visconti'nin yanlış yolu seçmesi benim suçum değildi. Yine de ona çok saygı duyuyorum" dedi. 

"ÖDÜL TÖRENİ" 

Finike-Antalya etabında 1. olan Liquigaz Doimo takımından Viviani'nin ödülünü Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül verdi. Etabı 2. bitiren ISD-Neri takımının Giovanni Visconti ödülünü ise Antalya Vali Yardımcısı Fuat Ergün verdi. 3. Lampre takımının bisikletçisi Andrea Grendele de ödülünü Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu'ndan aldı.


İHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu