Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Birileri bu zulme dur diyecek mi?

Birileri bu zulme dur diyecek mi?

Şanlıurfa’da ardı arkası kesilmeyen kan davaları ailelerim mağdur etmesi yanında ekonomiye de büyük darbe vuruyor.

Giriş Tarihi: 16 Mart 2015 Pazartesi 15:32
Birileri bu zulme dur diyecek mi?

Şanlıurfa Siverek ilçesinde 3 yıl önce 1 kişi ölü 3 kişinin yaralandığı kavga sonrası kan davasına dönüşen olaylar nedeniyle birçok aile mağdur olmaya devam ediyor.
Kan davalı ailelerden İbrahim Koran,  Kan davası sonrası iki köy de 21 sulama kuyusu 2 adet lojman tipi olmak üzere toplam 15 evler  25 adet trafo 50 adet pano yağmalanıp yıkılmak süratiyle kullanılmaz hale getirildiği ve 3 yıldan beri bütün ekinlere kimyasal ilaç döküp ekinleri tahrip eklerini iddia etti.
Koran ayrıca; “Olayın meydana geldiği yer Şanlıurfa Siverek ilçesine bağlı turna mahallesinde kurucuk horgaz köyünde 5000 dönüm ayrıca Viranşehir ilçesine bağlı gözeli köyünde bulunan 7 bin dönüm arazimizin de evlerimizin de trafolarımızın da panolarımızın da akıbeti aynı olmuştur. Gözeli köy merkezimize 2 sefer uzun namlulu silahlarla baskın yapılmıştır. ekinlerimiz kurumuş durumda  bu olaylardan bölgenin bütün ileri gelenlerinin ve ayrıca kamu yetkilerinin haberlerinin detaylı bilgilerinin olmasına rağmen 3 yıldır süren bu zulme haksızlığa hukuksuzluğa hiçbir müdahalede bulunmamışlardır” diye konuştu.
Bu olaylar hem bölgeyi hem de orada yaşayan insanları çok rahatsız ettiğini söyleyen İbrahim Koran; “ilgili kurumların bu kadar sessiz kalmasına üstüne düşeni yapmadığı gören yöre halkının gözünde derin yaralar açmıştır güzel ülkemizin kanunlarımızın yetkilerimizin biran önce gereğini yapmasını yöre halkından oluşan güvensizliğin tekrar kazanılması açısından çok önemlidir” diyerek yetkililere seslendi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com