Advert
Advert
Advert

Birecik'teki başarılı okullara ödül

Eğitim Bir Sen Birecik temsilciliği tarafından ilçemizde 2012 2013 eğitim ve öğretim yılında okullar ararsıda yapılan bilgi yarışmasında birinci olan Cumhuriyet Ortaokulu ve yıldız kızlar futbol müsabakalarda Güneydoğu Anadolu bölge birincisi olan Sadettin- Miyese Bilgin Ortaokulu müdür ve öğrencilerine ödül töreninde plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Birecik'teki başarılı okullara ödül
Birecik'teki başarılı okullara ödül

İlk olarak Cumhuriyet ortaokulunda gerçekleşen ödül törenine Eğitim Bir Sen Birecik temsilcisi Nahsen AYDIN, Müslüm ŞAHİN, Mehmet ŞAHİNKAYA okul müdürü Enver YALÇINKAYA öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Ödül töreninden önce kısa bir konuşma yapan Eğitim Bir Sen Birecik temsilcisi Nahsen AYDIN şunları söyledi.” Aralarında özel kolejinde bulunduğu otuz iki ortaokul arasından birincisi olan okulumuzun idarecilerini, öğretmenlerini ve öğrencilerini kutluyorum ve başarılarını devamını diliyorum dedi.” Konuşmanın ardından sendika adına okul müdürü Enver YALÇINKAYA plaket ve bilgi yarışmasından yarışmacı olan öğrencilerde çeşitli hediyeler takdim edildi.


İkinci ödül programı Ortaokullar arası yıldız kızlar futbol müsabakalarda ilçe birinciliği, Şanlıurfa’da il birinciliği, Mardin de Güneydoğu Anadolu Gölge birinciliği elde ederek Elazığ’daki Türkiye şampiyonasında on üçüncülük olarak ilçemizi başarıyla temsilen Sadettin- Miyese Bilgin Ortaokulu müdürü Berkel POLAT Beden eğitim öğretmeni Tufan Aslan ve futbol takımının öğrencilerinin hazır bulundu. Ödül töreninde önce açıklama yapan AYDIN şunları “ Kısıtlı imkânlarla Güneydoğu Anadolu Bölgesini Türkiye şampiyonasında başarıyla temsil eden okulumuzun idarecilerine, öğretmenlerine, futbol takımın hocası ve futbolcularına şahsım arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum. İNŞALLAH gelecek yıl Türkiye şampiyonluğu bekliyorum.” Dedi; okul müdürü POLAT’ a plaket takdim etti, sendikaya bağlı üye öğretmenler birlikte getirmiş oldukları birer çift spor ayakkabısını Birecik’i başarıyla temsil eden kız futbol takım öğrencilerine hediye edilmesiyle ödül töreni sona erdi.

Mehmet DEMİRTAŞ /Birecik

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir