Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat BİRECİK’TE ŞEHİTLER İÇİN KONFERANS DÜZENLENDİ

BİRECİK’TE ŞEHİTLER İÇİN KONFERANS DÜZENLENDİ

Şanlıurfa Birecik İlçesindeki Sivil Toplum Kuruluşlarının ortaklaşa düzenlediği "Şehitler Gecesi" Konferansı yapıldı. Araştırmacı - Yazar Ramazan Kayan’ın konuşmacı olduğu konferans Birecik halkı yoğun ilgi gösterdi.

Giriş Tarihi: 11 Şubat 2016 Perşembe 08:32
BİRECİK’TE ŞEHİTLER İÇİN KONFERANS DÜZENLENDİ

 Konferans İmam-Hatip Abdullah Turan’ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Esra Yalçınkaya ilk önce Mavi Marmara şehitlerinin isimleri ile beraber şehide Esma Biltaci ve Yasin Börü'nün de aralarında bulunduğu şehitlerin isimlerini sayarak katılımcılara yoklama aldırdı. Her şehidin isminden sonra katılımcılar "burada" diye seslendiler ve tekbirler getirdiler. Yalçınkaya "Çocuk Dedim Ya", ve Ayşe İmrak ise "Ben Filistinli Çocuk" adlı şiirleri seslendirdiler. 

Şehitlerin Allah katındaki değerlerini ve onların bakara suresinde Yüce Allah’ın buyurduğu gibi "Onlar ölüler değil Allah katında diridirler" ayetinden yola çıkarak onların ölüler olmadığını dirileri diriltmek için manevi ruhlu şehitler olduğunu söyleyen Ramazan Kayan, Şehit Furkan Doğan'ın şehadetini onunla tanışmasını ve yaşadığı bazı anılarını aktardı.

Rol model bir şehitlik çok eskiye gitmeye gerek yok diyen Kayan; Furkan bu asrın Mus'ab'ıdır. Yaşantısıyla şehadetiyle bu asra Mus'ab olmuştur dedi. Gençlere de önemli mesajlar veren Kayan, gençler: "Sizler kendinize Mus'ab olmayı model alırsanız Yüce Allah sizleri de Furkan gibi bu asrın Mus'ab'ları yapar. Yeter ki sizler Yüce Allah'tan samimi bir niyetle bunu isteyin, o zaman Yüce Allah isteğinizi verecektir. Furkan'ın yaşadığı asır sizin yaşadığınız asır, onun yaşadığı hayat sizin hayatınız, onun okuduğu okullar sizin okuduğunuz gibi okullardır. Siz de çok geriye gitmeden eğer bu asrın Mus'ab'ı olmak isterseniz, buyurun! Furkan Doğan'ın hayatına bakın! diyen Ramazan Kayan; ben Furkan'ı tanıdıktan sonra onun hayatını, onun yaşantısını, tüm gençlere anlatmak için okullar ve özellikle gençler öncelikli olmak üzere her yerde onun yaşantısını ve şehadetini anlatma görevini kendim üzerine borç bildim" dedi. 
Konferans şehitler üzerine yazılmış ilahilerin okunması, Ramazan Kayan hocaya plaket takdimi ve kapanış duasıyla son buldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Balıklıgöl platosundaki Döşeme camii’de çalışmalar durdu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com