Advert
Advert
Advert

Birecikli imamlar piknikte buluştu

Diyanet-Sen Birecik temsilciliği üyeler arasında tanışma, dayanışma ve kaynaşmayı sağlamak için yemekli toplantıda bir araya geldiler.

Birecikli imamlar piknikte buluştu
Birecikli imamlar piknikte buluştu
Her yıl geleneksel hale getirilmesi düşünülen yemekli toplantıya Diyanet-Sen temsilcisi M. Ali Güç ve üyeler katıldı. Üyelerin tanışma ve kaynaşma yemeğinin ardında üyelerle birlikte açıklama yapan Diyanet-Sen temsilcisi Birecik M. Ali Güç “Din ve diyanet bu necip toplumumuzun çimentosudur harcıdır; asla ihmale gelmez” dedi.
Memur zamının da geciktirilmeden açıklanması gerektiğini belirten Güç, sözlerini şöyle sürdürdü;  “Biz Diyanet-Sen Birecik Temsilciliği olarak üyelerimizle tanışma, dayanışma bağlamında daha etkin ve daha iyi bir din hizmeti sunmak için böyle bir toplantı düzenledik. Hizmetle ilgili gerek şahsımızı ilgilendiren, gerek müftülüğümüzü ilgilendiren, gerek kaymakamlığımızı, gerek başkanlığımızı ve hükümetimizi ilgilendiren sorunlarımızı ve sıkıntılarımızı tespit edip çözmek üzere geleneksel hale dönüştürmek istediğimiz yemekli toplantılarımız devam edecektir.Diyanet-Sen olarak hükümetimizin bütün olumlu ve sivilleşmeye yönelik icraatlarını destekliyoruz. Ancak hükümetimizin de bizim maddi ve manevi sorunlarımıza eğilmesini ve ısrarla istiyoruz. Hükümet yetkililerini açıklamış olduğu ekonomik göstergelerin Türkiye’nin büyüdüğünü söylemelerine rağmen konu memurların maaş zammına gelince hükümetin ipe un sermesi sendika olarak bizleri hoşnut etmez. Din ve diyanet bu necip toplumumuzun çimentosudur harcıdır; asla ihmale gelmez. Biz bu görevi peygamber mesleği olduğu için severek ve gönülden yapıyoruz ve diyoruz ki ancak marifet iltifata tabidir” dedi.Basın açıklamasının ardından bir daha ki toplantıda bir araya gelmek temennileri ve Fırat Nehri kenarında toplu halde çektirilen resimlerin ardan program sona erdi.

Mehmet Demirtaş / Birecik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret