Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Birecikli imamlar piknikte buluştu

Birecikli imamlar piknikte buluştu

Diyanet-Sen Birecik temsilciliği üyeler arasında tanışma, dayanışma ve kaynaşmayı sağlamak için yemekli toplantıda bir araya geldiler.

Giriş Tarihi: 7 Mayıs 2012 Pazartesi 17:10
Birecikli imamlar piknikte buluştu
Her yıl geleneksel hale getirilmesi düşünülen yemekli toplantıya Diyanet-Sen temsilcisi M. Ali Güç ve üyeler katıldı. Üyelerin tanışma ve kaynaşma yemeğinin ardında üyelerle birlikte açıklama yapan Diyanet-Sen temsilcisi Birecik M. Ali Güç “Din ve diyanet bu necip toplumumuzun çimentosudur harcıdır; asla ihmale gelmez” dedi. Memur zamının da geciktirilmeden açıklanması gerektiğini belirten Güç, sözlerini şöyle sürdürdü;  “Biz Diyanet-Sen Birecik Temsilciliği olarak üyelerimizle tanışma, dayanışma bağlamında daha etkin ve daha iyi bir din hizmeti sunmak için böyle bir toplantı düzenledik. Hizmetle ilgili gerek şahsımızı ilgilendiren, gerek müftülüğümüzü ilgilendiren, gerek kaymakamlığımızı, gerek başkanlığımızı ve hükümetimizi ilgilendiren sorunlarımızı ve sıkıntılarımızı tespit edip çözmek üzere geleneksel hale dönüştürmek istediğimiz yemekli toplantılarımız devam edecektir.


Diyanet-Sen olarak hükümetimizin bütün olumlu ve sivilleşmeye yönelik icraatlarını destekliyoruz. Ancak hükümetimizin de bizim maddi ve manevi sorunlarımıza eğilmesini ve ısrarla istiyoruz. Hükümet yetkililerini açıklamış olduğu ekonomik göstergelerin Türkiye’nin büyüdüğünü söylemelerine rağmen konu memurların maaş zammına gelince hükümetin ipe un sermesi sendika olarak bizleri hoşnut etmez. Din ve diyanet bu necip toplumumuzun çimentosudur harcıdır; asla ihmale gelmez. Biz bu görevi peygamber mesleği olduğu için severek ve gönülden yapıyoruz ve diyoruz ki ancak marifet iltifata tabidir” dedi.


Basın açıklamasının ardından bir daha ki toplantıda bir araya gelmek temennileri ve Fırat Nehri kenarında toplu halde çektirilen resimlerin ardan program sona erdi.
Mehmet Demirtaş / Birecik
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com