Advert
Advert
Advert

Birecikli hacı adayları provada

Hacı adayları, Şanlıurfa'nın Birecik İlçe Müftülüğünce düzenlenen hac seminerinde, Kâbe maketi etrafında tavaf provası yaptı.

Birecikli hacı adayları provada
Birecikli hacı adayları provada
Ulu Camideki prova çerçevesinde hacı adaylarına ihrama nasıl girecekleri ve Kâbe’yi nasıl tavaf edecekleri uygulamalı olarak anlatıldı. Camide kurulan Kâbe maketi etrafında tavaf provası yapan adaylar, okunacak duaları da hep birlikte tekrarladı. Hacı adaylarına yönelik düzenlenen uygulamalı seminerin önemine de değinen Birecik Müftüsü Mekki SOLMAZ, teorik bilgilerle pratiğin ayrı şeyler olduğunu, seminerle hacı adaylarına teorik bilgilerini nasıl uygulayacaklarını gösterdiklerini vurguladı.

Birecik İlçe Müftüsü Mekki SOLMAZ, yaptığı açıklamada, bu yıl kendilerine hac ibadetini yerine getirmek için yaklaşık 2 bine yakın kişinin başvuruda bulunduğunu söyledi. Ancak yaklaşık 150 kişinin kesin kayıt yaptırıp kutsal topraklara gideceğini ifade etti. Birecik’te geçen yıl hacca yaklaşık 250 kişinin gittiğini, bu yıl sayının ek kontenjan verilmemesi nedeniyle düştüğünü aktaran Müftü SOLMAZ, ilçemizdeki THY tarafından herhangi bir değişiklik olmaması halinde Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile hacca gidecek olan hacı adaylarının 22 Eylül 2012 Cumartesi günü saat 21.00 de ulu caminin yanında, kılınacak yatsı namazından sonra yapılacak olan resmi uğurlama merasiminin ardından hacca gideceğini belirtti.

Balıklıgöl Urfa Balıklıgöl Şanlıurfa Balıklıgöl Urfa Sanlıurfa Urfa Haber Sanlıurfa Haber Urfa Haberleri Sanlıurfa Haberleri Kabe Suudi Arabistan Mekke tavaf hacı hacı adayları Birecik Birecikli hacı adayları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır