Advert
Advert
Advert

Birecikli Eğitimciler, şiddete karşı çıktılar

Geride bıraktığımız iki hafta içersinde yurdun çeşitli yerlerinde saldırıya uğramış olan öğretmenlere yapılan saldırıları kınamak için Eğitim-Bir-sen temsilciliği adına ilçe başkanı Nahsan Aydın ve sendikaya bağlı üyelerin katıldığı basın açıklamasıyla protesto edildi

Birecikli Eğitimciler, şiddete karşı çıktılar
Birecikli Eğitimciler, şiddete karşı çıktılar
Emin Saygın İlköğretim Okulu önünde Birecik Eğitim-Bir-Sen temsilciliği adına açıklama yapan ilçe başkanı Nahsan Aydın basın açıklamasın şu ifadelere yer verdi.”Geride bırakıtımız iki hafta içersinde basına yansıyanları dikkate alırsak 8 tane öğretmenimiz saldırıya uğramış ve bazıları ölümden dönmüştür. Üzülerek ifade etmeliyiz ki, şiddet toplumsal bir sorun haline gelmiştir. Her tarafı cennet olan ülkede neredeyse cinnet toplumuna doğru yol alıyoruz. Biz bu gün buraya asla çocuklarımızdan, öğrencilerimizden şikâyet için toplanmadık. Buraya başta anne babalar üzere yetişkinlerin sorumlu, yetkililerin ise duyarlı davranmasını istemek için toplandık. Televizyon dizilerinde öğretmen tiplemeleri ile mesleğin saygınlığını hedef alan maksatlı yayın ve yapımların davetiye çıkardığı tehlikelere işaret etmek için toplandık.
 
Milli Eğitim Bakanı sustuğu için biz konuşmak üzere toplandık.
 
Bu gün, haftanın ilk günü bütün okullarda törenlerden sonra ilk derse girmiyoruz. Susması gereken yerde konuşan ama konuşması gereken yerde susanları uyarıyoruz. Öğretmenler olarak meslektaşlarımıza uygulana şiddeti kınıyor ve Eğitim-Bir-Sen olarak bütün kamuoyunu duyarlı davranmaya davet ediyoruz.
Katılımınız için hepinize teşekkür ediyoruz.” Dedi.
Yapılan basın açıklamasını ardından Eğitim-Bir-Sen üyesi öğretmenler ders başı yapmak için görev yerlerine döndüler. 
www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu