Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Birecik stadında halk iftar için buluştu

Birecik stadında halk iftar için buluştu

Birecik ilçe stadında bu kez futbol yerine Vali, Milletvekilinin katılımı ile halk iftar için toplandı

Giriş Tarihi: 16 Temmuz 2013 Salı 16:49
Birecik stadında halk iftar için buluştu

Şanlıurfa merkezde düzenlenen “30 günde 30 iftar” programlarının yanı sıra Vali Celalettin Güvenç’in talimatıyla ilçelerde de kaymakamlıklar tarafından vatandaşlara iftar veriliyor. İlçelerde düzenlenen iftar yemeğinin ilki Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in de katılımıyla Birecik İlçesi’nde düzenlendi. Birecik Kaymakam Vekili Mehmet Keklik tarafından karşılan Vali Celalettin Güvenç, Birecik İlçe Stadında kurulan masalarda vatandaşlarla iftarın açtı.

Birecik Kaymakamlığı tarafından verilen iftar yemeği öncesi bir konuşma yapan Vali Güvenç, “Ramazan ayında halkımızla beraber olmayı tercih ediyoruz. Böylesi Ramazanın da ruhuna daha uygundur diye düşünüyoruz. Dolayısıyla iftarlarda çok konuşmuyoruz. İftarlarda herkes bu havayı teneffüs etsin istiyoruz. Amacımız buraya gelip konuşmak değil, sizlerle beraber olmak, mutluluğu paylaşmak, huzuru, kardeşliği paylaşmak ve artık Türkiye’de herşeyin değiştiğini, devletin sizlerin hizmetinde olduğunu söylemek için geldik” dedi.

 

“Milletimizle kol kola geleceğe yürüyeceğiz” diyen Vali Güvenç, “bu dayanışmanın önünde hiç kimse duramaz, duramayacak. Buraya gelirken eli boş gelmedik. Bu sene Birecik’te 80 km birinci ve ikinci kat köy asfaltı yapıyoruz. 238 derslikli 13 tane okul yapıyoruz. Şu ana kadar Birecik’teki derslik sayısı 975’ti. Yani 80 yılda yapılanın dörtte birini bir yılda yapıyoruz. Allah bu hizmetleri hayırlı eylesin” dedi.

 

Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman ise, hemşehrileri ile Ramazan’da iftarda bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını söyleyerek, valilik tarafından kent genelinde organize edilen iftar programlarının önemine değindi.

 

Birecik’teki programında Vali Celalettin Güvenç’e; Birecik Kaymakam Vekili Mehmet Keklik, Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman, Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Yavuz, İl Gelen Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Can Hallaç ve vatandaşlar katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com