Advert
Advert
Advert

Birecik sahilinde kadınların dönemi

Şanlıurfa Halk Sağlığı öncülüğünde, Birecik Fırat Nehri kıyısındaki sahil yolunda ev hanımları yürüyüş ve aerobik egzersizi düzenledi.

Birecik sahilinde kadınların dönemi
Birecik sahilinde kadınların dönemi


Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen ‘‘Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’’ kapsamında Şanlıurfa Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından her ayın son Pazar günü farklı hedef gruplara yönelik yürüyüş, aerobik, bisiklet vb. fiziksel aktivite faaliyetleri organize ediliyor.
Şubat ayının etkinliği Birecik Fırat Nehri kıyısındaki sahil yolunda hedef grubu ev hanımları olan yürüyüş ve aerobik egzersizi içeren bir etkinlik düzenlendi.
Etkinliğe Birecik Toplum Sağlığı Merkezi çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Etkinliğe katılanlar yaklaşık 1 km yürüyüşün ardından hatıra fotoğrafı çektirdi ve yürüyüş boyunca sahildeki halkı her gün düzenli olarak yürüyüş yapmaları konusunda bilgilendirdi.
Etkinliğe ilginin büyük olduğu gözlemlenirken, Birecik İlçe sağlık Müdürü ve Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Halil Volkan TEKAYAK, etkinliklerin 2014 yılı boyunca her ayın son Pazar günü olacak şekilde devam edeceğini açıkladı.
Etkinlikler hakkında bilgi veren Dr TEKAYAK, “Fiziksel hareketsizlik, dünyada ölüme neden olan risk faktörleri sıralamasında dördüncü sıradadır. Düzenli yapılan fiziksel aktivite;  obezite, yüksek tansiyon, diyabet, depresyon, meme ve kolon kanseri gibi birçok hastalığa karşı koruyucudur. Kişilere çocukluktan başlayarak fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak çok büyük önem taşımaktadır” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü