Advert
Advert
Advert

Birecik İmam Hatipliler İftarda buluştular

Birecik İmam-Hatip Lisesi mezunları, BİL-İMDER (Birecik İmam-Hatip Lisesi Mezunları Ve Mensupları Derneği)’nin düzenlediği “3. Geleneksel İftar Programı” vesilesiyle, Şanlıurfa-Birecik İmam-Hatip Lisesi bahçesinde bir araya geldi.

Birecik İmam Hatipliler İftarda buluştular
Birecik İmam Hatipliler İftarda buluştular

Şanlıurfa Valisi Celalettin GÜVENÇ, Birecik Kaymakamı Oktay ERDOĞAN, Birecik Belediye Başkanı M. Faruk Pınarbaşı, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet PALA, Ak-Parti MKYK üyesi Prof. Dr. Mazhar BAĞLI, kurum amirleri,  İmam-Hatip Lisesi’nin eski idareci ve öğretmenleri, kurucuları, mezunları, mensupları, öğrencileri ve gönül dostlarının katıldığı program, 2012 mezunlarından Ziyaeddin OĞUZ’un Kur’an’ı Kerim tilavetiyle başladı. Birecik Müftüsü Mekki SOLMAZ’ın yaptığı yemek duasının ardından BİL-İMDER Başkanı Abdurrahman ABDULLAH açılış konuşması yaptı. Dernek başkanı, konuşmasında temelinden bugüne gelene kadar İmam-Hatip Lisesi’nin tarihinde emeği geçen birçok gönül dostunu zikrederek vefat etmiş olanları rahmet, hayattakileri ise sıhhat ve selamet dualarıyla andı. Yeni eğitim-öğretim sistemi ile İmam-Hatip Liselerinin önünün açılmasında emeği geçen başta Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere bütün devlet adamı ve idarecilerimize teşekkür etti. Birecik Kaymakamı Oktay ERDOĞAN ve Birecik Belediye Başkanı M. Faruk Pınarbaşı da selamlama konuşmaları yaptılar.  Yoğun programları nedeniyle iftara katılamayan Şanlıurfa milletvekillerinin, Çalışma ve Sosyal Güv. Bakanı Faruk ÇELİK’in ve Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER’in göndermiş oldukları tebrik ve teşekkür mesajları okundu.
Şanlıurfa Valisi Celalettin GÜVENÇ ise yaptığı konuşmada, iftar programında emeği geçen herkese teşekkür ederek, ülkenin birlik ve beraberliğine katkıda bulunan İmam-Hatip Lisesi’nin bu ülkenin tarihinde çok büyük bir misyon icra ettiğini vurguladı; İmam-Hatip’in orta kısmı için Birecik merkezde ihtiyaç duyulan binanın temini için elinden gelen hiçbir yardımı esirgemeyeceği sözünü verdi. Konuşmaların ardından cemaatle kılınan akşam namazı akabinde programa katılan davetliler çay servisi eşliğinde hasret giderdiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu