Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Birecik Fen Lisesi Açılıyor

Birecik Fen Lisesi Açılıyor

Giriş Tarihi: 3 Temmuz 2010 Cumartesi 17:14
Birecik Fen Lisesi Açılıyor

Birecik İlçe Kaymakamı Ozan BALCI, Birecik TOKİ bölgesinde inşaatı devam eden hizmet binasının 2010–2011 eğitim öğretim yılında Fen Lisesi olarak eğitime açılacağının müjdesini verdi.

Türkiye'de 80 il ve 3 İlçede eğitim veren Fen Liselerinin sınavla öğrenci aldıklarını ifade eden İlçe Kaymakamı BALCI, bu okulların fen bilimleri alanında öğrencileri nitelikli bir şekilde yükseköğrenime hazırlamayı ve bu alanlarda bilim adamı yetiştirmeyi amaç edindiğini vurguladı.

Yeni teknolojileri kullanabilen, yeni bilgiler üretebilen ve projeler hazırlayabilen bireyler yetiştirmeyi ve öğrencilerin bilimsel araştırma yapmalarına, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izlemelerine yardımcı olacak şekilde yabancı dilde iyi yetişmelerini sağlamayı amaçlayan Fen Liselerinde sınıflarda en fazla 24'er öğrencinin eğitim alabileceğini belirten İlçe Kaymakamı Balcı, bunun öğretmenlerin öğrencilerle bire bir ilgilenerek daha verimli bir eğitim sürecine olanak verileceğini söyledi.

            Fen Liselerinde görev alan öğretmenlerin tecrübeli ve branşlarında uzman kadrolardan oluştuğunu ifade eden Birecik  İlçe Kaymakamı,  bölgede yeni açılacak olan öğrenci yurdunda da 100 kız ve 100 erkek öğrencinin yatılı olarak eğitim alabileceğini dile getirerek Güneydoğu Anadolu Bölgesinde İlçe Merkezinde eğitim veren ilk Fen Lisesinin İlçemizde açılmasının öğrencilerimiz için büyük bir avantaj olduğunu ifade etti.

Okulun tüm İlçeye  hayırlı olmasını dileyen İlçe Kaymakamı Ozan Balcı; İlçemizde bu yıl eğitim vermeye başlayacak Anadolu Öğretmen Lisesi ve Fen Lisesinin yanı sıra okul sayısının arttırılmasına yönelik çalışmaların da devam ettiğini söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz

Birecik'te Sahnelendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com