Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Birand kendisini tecavüze uğramış hissetti

Birand kendisini tecavüze uğramış hissetti

Giriş Tarihi: 11 Ekim 2010 Pazartesi 21:23
Birand kendisini tecavüze uğramış hissetti

Devrimci Karargah Örgütüne yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan Emniyet Müdürü Hanefi Avcının bürosunda ele geçirilen kasetler arasındaki ses kaydını savcılıkta dinleyen Mehmet Ali Birand isyan etti.

CNN Türkte Ayşenur Arslanın hazırlayıp sunduğu Medya Mahallesi programının bugünkü konuğu Posta gazetesi yazarı ve Kanal D Ana haber bülteni anchormani Mehmet Ali Birand oldu.

Birand Hanefi Avcının evinde bulunduğu açıklanan dinleme kayıtlarının içeriğini ve Birand kaydedilen görüşmelerde kimlerle konuştuğunu da açıkladı.

Savcılığa çağrılan ve dinleme kayıtları dinletilen Birand, kendimi çırılçıplak hissettim dedi ve yaşadıklarını şöyle anlattı:

KENDİMİ ÇIPLAK HİSSETTİM

Beni Savcı aradı. 28 Şubat döneminde dinlemişler beni. Kasetleri şimdi dinleyince anladım ki, gündelik konuşmalar... Onun için de  çok anlamsız şeyler var. Cümleler yarım... Gülüyorsun... Dinleyince çırılçıplak hissediyorsun kendini. Polise daha da çok kızdım bu nedenle. İğrendim emin ol.


KASETLERDE BİRAND KİMİNLE KONUŞUYOR?

Birand kendisine dinletilen telefon dinleme kayıtlarında kimlerle görüştüğünü de açıkladı.

Biri Cüneyt Özdemir, 28 Şubat döneminde sen Hanefi Avcıyı ara, onda bilgi var mı bak diyorum. O da İbrahim diye biri geldi diyor. Her gün yaptığımız konuşma. Erol Aksoy ile konuşmalarım var. Hükümet kurulacakmış, senin haberin var mı diye soruyor bana. 
Bir de bir arkadaşım ile konuşmam var.

Twitterda tecavüze uğramış gibi hissettim diye yazdı...

Mehmet Ali Birand, savcılıkta dinleme kayıtları ile ilgili olarak bilgisine başvurulması ile ilgili olarak twitterda da ilginç bir benzetme yaptı. İşte Birandın kendimi tecavüze uğramış gibi hissettim dediği o mesajlar.

* Bugun savcidaydim ses kasetlerini dinlettiler, icinden hicbirsey cikmadi ama kendimi tecavuze ugramis gibi hissettim.

* Polis artik gereksiz ve yasa disi dinlemelerden vazgecmek zorundadir.bu topluma biraz olsun saygısı varsa kendine çeki duzen verir.

* Benim kasetlerimden bir sey cikmadi.Ancak dinlenmis olmak dahi insanin tuylerini diken diken ediyor.

Birand programda ayrıca konuşmaların suç unsuru içermediğini, Savcılığın da niye konuştun diye değil, sana şantaj yapıldı mı? diye sorduklarını açıklayan Birandın bir arkadaş diyerek geçiştirdiği konuşamanın ise özel bir görüşme olduğu kulislerde konuşuluyor.

BİRANDA ŞANTAJ YAPILDI MI?

Ayşenur Arslanın Dün sen genç meslektaşlarına açıklama yaptın, önemli değil dedin, kimler olduğu bana kalsın dedin. Ben sandım ki birileri dinlenirken sen de arada kaynadın. Halbuki besbelli sen dinlenmişsin. şeklindeki yorumuna Birand şöyle yanıt verdi:

Evet beni dinlemişler ve benimle konuşanlar yandı asıl... 28 Şubatta ben askerle çok ters düştüm. Bu hanefi avcının yaptırdığı bir şey değil. Ben Avcının parmağını görmüyorum. Şantaj yapan da olmadı. Avcı bana hayatı boyunca karşılaştığımızda kibarlık göstermiştir. Hanefi Avcıya vurma modasının içinde değilim.

BUGÜN DE DİNLENİYOR MU?

Birand, Arslanın bu gün de dinleniyor musun? sorusunu ise şöyle yanıtladı:

Artık herkes dinleniyor. Bilgi yok ama duygu var. Belki dinlenmiyoruz ama bu duygu yerleşti. Bazı şeyleri konuşmuyorum. Karımla bile para konuşmuyorum. Özel şirketler var, parayı veriyorsun dinliyorlar... Ama bu kasetler belli ki polis dinlemesi.

MEDYAYA KONSENSUS ÇAĞRISI

Birand ayrıca, yasa dışı dinleme ile ilgili olarak medyaya da çağrı yaptı:
 
Medya mensupları olarak uygar bir insan düzeyinde olsak... Hiç birimiz değiliz çünkü, ben de değilim. Aramızda bir konsensus olsa. İnternete düşmüş hiç bir kaydı kullanmayalım desek... Çünkü bugün bana yarın sana. Ben sorumlu olduğum yayınlarda bundan sonra oraya buraya düşmüş kayıtları yayınlamayacağım. Başıma gelince anladım bu meselenin ne olduğunu.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ? changeTarget(document.getElementById(news_content))
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com