Advert
Advert
Advert

BİR ZAMANLAR URFADA

BİR ZAMANLAR URFADA
BİR ZAMANLAR URFADA

Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Şanlıurfa Şehir Tiyatrosu, geniş oyuncu kadrosuyla, Şanlıurfalılara yepyeni bir oyun daha sahneledi.

  Mustafa Acar'ın yazdığı A.Kadir Kırıcı'nın yönettiği  "Bir Zamanlar Urfa'da" adlı trajikomik tiyatro oyunuyla Şanlıurfalılarla bir kez daha buluşan Belediye Şehir Tiyatrosu oyuncularının performansı tiyatro severlerin büyük ilgisini çekiyor.

  Geçtiğimiz hafta prömiyeri yapılan 2 perdeden oluşan ve ücretsiz sahnelenen "Bir Zamanlar Urfa'da" adlı tiyatro oyunu bu haftada sanatseverler tarafından ilgiyle izlendi.

   İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar''ın da izlediği oyunu izlemek için Şair Nabi Kültür Merkezi'ni saatler öncesinde dolduran vatandaşlar salonda yer bulamayınca oyunu koridora attıkları sandalyelerde ancak izleyebildiler.

   Tiyatro oyunlarına gösterilen ilgiden oldukça memnun kaldıklarını ifade eden Şanlıurfa Belediyesi Şehir Tiyatrosu Eğitmeni A.Kadir Kırıcı, kendilerini yalnız bırakmayan tiyatro severlere minnettarlık duyduklarını söyledi.

   A.Kadir Kırıcı, "Sezonun 4. oyununu sergilemiş bulunmaktayız. Mustafa Acar'ın yazdığı trajikomik olayları konu alan oyunumuzun ilgiyle izlenmesi biz tiyatroculara ayrı bir güç katıyor. Bizleri yalnız bırakmayan tüm Şanlıurfalılara sonsuz teşekkür ediyorum. Ayrıca bir teşekkür de Sayın Emniyet Müdürümüz Sabri Durmuşlar'a. Bizi bütün oyunlarımızda yalnız bırakmıyor. İyi bir izleyici olduğunu ortaya koyuyor. Bence sayın müdürümüzün bu davranışı örnek olmalı. Sayın Belediye Başkanımız Fakıbaba ve ekibinin desteğini zaten belirtmeye gerek yok ama biz diğer bürokratlarımızı da oyunlarımızı izleyemeye davet ediyoruz" dedi.

   Oldukça güzel ve duygulandıran bir oyun izlediklerini belirten İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, "Öncelikle sanatsal faaliyetlere büyük önem veren Belediye Başkanımız Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba'ya teşekkür ediyorum. Şanlıurfa'nın bu tür etkinliklere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Şehir Tiyatrosu Eğitmeni A.Kadir Kırıcı ve sahsında tüm oyuncuları sergiledikleri performanstan dolayı tebrik ediyorum. Oyun oldukça iyiydi. Bizi geçmişimize götürdü" diye konuştu.

http://balikligol.com/images/news/823.jpg

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır