Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim "Bir yasak daha kalktı"

"Bir yasak daha kalktı"

MEB'e bağlı okullardaki öğrencilerin kılık ve kıyafet yönetmenliğindeki 'Başı açık' ibaresinin kaldırılmasının ardından açıklama yapan Eğitim Bir-Sen, bir yasağın daha kalktığı yorumunu yaptı.

Giriş Tarihi: 23 Eylül 2014 Salı 16:20

Dünkü Bakanlar Kurulu Toplantısı’nın ardından Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, MEB’e bağlı okullardaki öğrencilerin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmenlikte yer alan ‘başı açık’ ibaresinin yürürlükten kaldırıldığını açıklamasının ardından bir değerlendirmede bulunan Şanlıurfa Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Başkanı İbrahim Coşkun, bir yasağın daha kalktığı söyledi.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Coşkun, yıllardır öğrencilerin ve kamu çalışanlarının yönetmeliklerdeki ‘başı açık’ ibaresi dolayısıyla mağduriyet yaşadıklarını ve bu düzenleme ile bunun sona erdiğini belirtti.


Üniversite öğrencilerinin ve kamuda çalışan kadınların antidemokratik yönetmeliklerle mağdur edildiğini ifade eden Coşkun, yapılan eylemler ve imza kampanyaları ile verilen tepkiler sonucunda bu düzenlemenin yapıldığını dile getirdi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com