Advert
Advert
Advert

"Bir yasak daha kalktı"

MEB'e bağlı okullardaki öğrencilerin kılık ve kıyafet yönetmenliğindeki 'Başı açık' ibaresinin kaldırılmasının ardından açıklama yapan Eğitim Bir-Sen, bir yasağın daha kalktığı yorumunu yaptı.

Dünkü Bakanlar Kurulu Toplantısı’nın ardından Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, MEB’e bağlı okullardaki öğrencilerin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmenlikte yer alan ‘başı açık’ ibaresinin yürürlükten kaldırıldığını açıklamasının ardından bir değerlendirmede bulunan Şanlıurfa Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Başkanı İbrahim Coşkun, bir yasağın daha kalktığı söyledi.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Coşkun, yıllardır öğrencilerin ve kamu çalışanlarının yönetmeliklerdeki ‘başı açık’ ibaresi dolayısıyla mağduriyet yaşadıklarını ve bu düzenleme ile bunun sona erdiğini belirtti.


Üniversite öğrencilerinin ve kamuda çalışan kadınların antidemokratik yönetmeliklerle mağdur edildiğini ifade eden Coşkun, yapılan eylemler ve imza kampanyaları ile verilen tepkiler sonucunda bu düzenlemenin yapıldığını dile getirdi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu