Advert
Advert
Advert

Bir PKK dışarı'da Balıkesir'den

Şanlıurfaspor son haftalarda gittiği deplasmanlarda ırkçı söylemlere maruz kalıyor

Bir PKK dışarı'da Balıkesir'den
Bir PKK dışarı'da Balıkesir'den

Gaziantep deplasmanından sonra Balıkesir'de de Şanlıurfaspor aleyhine çirkin sloganlar atıldı.
Şanlıurfaspor'un 2-1 kazandığı karşılaşma içinde Balıkesirspor taraftarları Şanlıurfaspor taraftarlarına PKK dışarı söyleminde bulundular.
Balıkesir Atatürk stadında oynanan ve Şanlıurfaspor'un ilk yarıda bulduğu gollerle 2-1 kazandığı karşılaşmada yine ırkçı tezavhuratlar yapıldı. Geçmiş yıllarda Diyarbakırspor'a yapılan PKK dışarı sloganları Şanlıurfaspor'un son 2 deplasmanından sarı yeşilli kulübe yapılıyor.
Şanlıurfaspor yönetimi konu ile ilgili üzüntülerini dile getirirken, Şanlıurfa'nın ırjçılıktan uzak, barış ve kardeşliğin hakim olduğu çok misafirperver bir kent olduğunu belirttiler.
Şanlıurfasporlu futbolcularında rahatsız olduğu ırkçı söylemlere TFF'nin önlem alınması ve bazı yaptırımları uygulamasını isteyen Şanlıurfasporlu taraftarlar "2 haftadır bizlere karşı çirkin söylemler söyleniyor, Şanlıurfa'nın nasıl bir şehir olduğunu Tüm Türkiye biliyor, TFF'nin buna karşı önlemler almasını istiyoruz" dediler.

63 FANATİKLERDEN AÇIKLAMA
63 Urfaspor taraftarlar derneği'de konu ile ilgili bir açıklama yaptı, açıklamada bu tür davranışların yapılmasının devamı halinde hiç bir deplasmana gitmeyeceğiz, kentimize gelenleride kabul etmeyeceğiz denildi
63 Urfaspor taraftarlar derneği'ne bağlı 63 fanatiklerin açıklaması şöyle:
Geçen Hafta Gaziantep Deplasmanında Gerek Bu hafta Balıkesirspor Deplasmanında Taraftarlarımıza Irkçı Söylemlerde bulunan Kendini bilmez ırkçı insanları kınıyoruz.

“Sözde tezahürat adı altında yapılan hakaret adli bir vakadır” “Bu kentin insanı sıcakkanlılığı ve misafirperverliğiyle tanınmaktadır. Bizler deplasmanlara gidemezken, birçok taraftar grubunu kentimizde misafir ettik. Kimse bizi terörle ilişkilendiremez ve bu muameleyi yapamaz. Bu konuda federasyon da görevini yapmalı. Aksi halde hiçbir deplasmana gitmeyeceğimizi ve hiçbir kulübün taraftarını kentimize kabul etmeyeceğimizi, gelenler için de sorumluluk almayacağımızı spor kamuoyuna bildirir, bunun asıl sorumlularının tribündeki ‘teröristler’ olduğunu beyan ederiz” 

Kaynak:URFA STAR GAZETESİ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu