Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim “Bir Matematikçinin İtirafları” Harran Üniversitesinde

“Bir Matematikçinin İtirafları” Harran Üniversitesinde

Harran Üniversitesinde ODTÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Tezer’in konuşmacı olarak katıldığı “Bir Matematikçinin İtirafları” adı altında bir konferans gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 25 Nisan 2016 Pazartesi 08:29
“Bir Matematikçinin İtirafları” Harran Üniversitesinde

 

Osmanbey Yerleşkesi El-Battani Kütüphanesi salonunda gerçekleştirilen konferansa, Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanları, Öğretim Elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.

ŞANLIURFA’DA BULUNMAK BENİM İÇİN BÜYÜK BİR BAHTİYARLIK
Seyircilerin beğeniyle dinlediği Prof. Dr. Cem Tezer; “Sizlerin arasında ve Şanlıurfa’da bulunmak benim için büyük bir bahtiyarlık, büyük bir zevk ve iftihar sebebidir, bu fırsatı bana hazırlayan herkese çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine başladı.

Matematiğin kendisine mahsus bir dili ve gösterimler cümlesi olduğunu söyleyen Cem Tezer şöyle devam etti; “Derdinizi anlatmak pek kolay olmuyor. Bunu yapabilmek için şöyle bir proje oluşturdum, matematiğin üç tane problemini ele aldım. Bu problemler ortaokul bilgisiyle anlaşılır olabilmesi lazım, bu problemlerin tarih içerisindeki gelişimlerinin matematikçilerin onlarla temasını kısaca naklederek hem matematik mesleğinin tabiatı hem de matematikçi şahsiyetin ne olduğu ile ilgili bir fikir verebilmek gayretinde olacak” diye konuştu.
Soru cevap şeklinde devam eden programın sonunda, Prof. Dr. Cem Tezer’e Harran Üniversitesi adına plaket takdim edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com