Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam "Bir Mahalle eğer camisiz ise, bu felaket demektir"

"Bir Mahalle eğer camisiz ise, bu felaket demektir"

Diyarbakır'ın Merkez Yenişehir İlçesinin Şehitlik semtinde bulunan İmam Nevevi Cami'nin 2 aydan bu yana lağım suyunun altında kalması üzerine, cami cemaati ve mahallenin esnafı, İlke Haber Ajansı'na konuşarak şikayetlerini dile getirdi.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2014 Perşembe 07:00

DİYARBAKIR- Diyarbakır’ın Yenişehir İlçesinin Şehitlik Semtinde bulunan İmam Nevevi Cami’nin 2 aydan bu yana lağım suyu ile dolu olması üzerine cami cemaati ve mahallenin esnafı, İlke Haber Ajansı’na  konuşarak şikayetlerini dile getirdi.

“2 yıldır caminin sorunları var, ancak kimse ilgilenmiyor”

Diyarbakır Nevevi Camisinin yaklaşık 2 aydır perişan halde olduğunu belirten, cami cemaatinden Salih D., “Caminin içi lağam suyu ile dolmuş. Temiz halı kalmamış. Bu Mahalle 2 aydan beri ezansız  ve camisiz kalmış durumda. Uzun zamandan beri burada namaz kılınamıyor. 2 yıla yakındır caminin sorunları vardı, ancak kimse ilgilenmiyor.” diyerek şikayetlerini dile getirdi.

“Şimdiye kadar bir yetkilinin bile gelip, inceleme yaptığını görmedik”

Cami İmam’ın da  konuya ilgisiz olduğuna değinen Salih D, “Cuma namazı kılmak için uzak mesafelere gitmemiz gerekiyor. Yetkililerin bu duruma el atması lazımdır. Bir Caminin bu halde olması utanç vericidir. Bir mahallede 3 cami inşa edilirken, 5 bin hanelik mahallemizde bir tek camimiz var. O da perişan halde. Şimdiye kadar bir yetkilinin bile gelip, inceleme yaptığını görmedik.” diyerek sitemlerini dile getirdi.

“Namaz kılacak yer bulamıyorum”

Mahallenin esnaflarından olan A.Z., “Namaz kılacak yer bulamıyorum. Belediyeden bize ve değerlerimize sahip çıkmasını istiyoruz. Camimizin bu hali herkesin ayıbıdır.” diye yakındı.

“Bir Mahalle eğer camisizse, bu felaket demektir”

Cami Cemaatinden asını vermek istemeyen yaşlı bir vatandaş ise, “Halimiz ortadadır. 2 aya yakındır camimiz bu haldedir. Bir mahalle ki, ilçe kadar büyük.  Ancak bir camisi bile yok. Bir tane var o da perişan halde. Bir Mahalle eğer camisizse, bu felaket demektir.” dedi.

“Belediyeler Kiliselere verdikleri değeri Cami’lere verse, böyle bir sorun çıkmaz.”

Mahalle sakinlerinden olan M.Nuri, “Yaklaşık 2 aydır camimiz lağam suyu ile dolu. Bu mahalle bir İlçe kadar büyük;  ancak camisi, bina bodrumunda bulunuyor. O da yetmezmiş gibi, su ile dolu. Bu yüzden bu camide namaz kılamıyoruz. Kilometrelerce yürüyerek uzak yerlerdeki camilerde namaz kılıyoruz. Müslüman bir ülkede, Müslüman’ların yaşadığı bir şehirde böyle bir rezaletin olması olacak iş değil. Belediyeler Kiliselere verdikleri değeri Cami’lere verse, böyle bir sorun çıkmaz. Ancak en iyi  hizmeti Kiliselere yapıyorlar. Camilere gelince, sessiz kalıyorlar. Camimiz yoktur. Yetkililerden bir cami istiyoruz. Müslümanların yaşadığı bir yerde cami olmaması, yine Müslümanların ayıbıdır. Yetkililerden gerekenin yapılmasını istiyoruz.”  diyerek, yetkililerden yardım istedi.   (İLKHA)
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

AYAĞIMIZI BAĞLAYAN PRANGALARDAN KURTULMALIYIZ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com