Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bir ilk! Yetişkinler için okuma yazma eğitimi

Bir ilk! Yetişkinler için okuma yazma eğitimi

GAP İdaresi Başkanlığı ve Harran Üniversitesi işbirliği ile GAP Bölgesi’nde Sağlık Temalı Yetişkin Okuma-Yazma Öğretimi Modülü geliştirildi.

Giriş Tarihi: 15 Ağustos 2016 Pazartesi 16:33
Bir ilk! Yetişkinler için okuma yazma eğitimi

Modül, okuma-yazma oranının yükselmesinin yanı sıra hastalıkları önleme bilgisinin de yayılması konusuna da katkı yapıyor. Yetişkin okuma-yazma öğretiminde ekte sunulan kitapçığın, kurumlar tarafından çoğaltılarak kullanılması da mümkündür.

GAP Bölgesi’nde özellikle kırsal alanlarda ve alt sosyo-ekonomik düzeydeki mahallelerde yetişkin nüfusta okuma-yazma oranı düşük olup bu grupta hastalıkların görülme sıklığı yüksektir. Gerek okuma-yazma bilme oranlarının yükseltilmesi gerekse hastalık ve erken ölümleri önleme bilgisinin yayılmasının sağlamak amacıyla GAP İdaresi Başkanlığı ve Harran Üniversitesi işbirliğiyle Sağlık Temalı Yetişkin Okuma-Yazma Öğretimi Modülü geliştirildi.

Pilot çalışmalarda, modülün okuma-yazma kurslarına devamı arttırdığı, öğrenmeyi hızlandırdığı ve kursiyerlerin kendilerinde ve ailelerinde hastalıkların azaldığı saptandı. Yetişkin okuma-yazma öğretiminde ekte sunulan kitapçığın, kurumlar tarafından çoğaltılarak kullanılması da mümkündür. Modül, okuma-yazma oranının yükselmesinin yanı sıra hastalıkları önleme bilgisinin de yayılması konusuna da katkı yapıyor.

KİTAPÇIK İÇİN TIKLAYINIZ!

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com