Advert
Advert
Advert

Bir ilk! Kürtçe Matematik Kitabı

Hakkari Üniversitesi MYO Öğretim Görevlisi Yusuf Soyvural, 'Matematik'a Kurdi' adıyla Kürtçe yazılmış Matematik YGS hazırlık kitabı hazırladı.

Bir ilk! Kürtçe Matematik Kitabı
Bir ilk! Kürtçe Matematik Kitabı
Hakkari Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Yusuf Soyvural, Kürtçe Matematik YGS hazırlık kitabı hazırladı.

CNN Türk'ün haberine göre Türkiye'de bunun bir ilk olduğunu belirten Soyvural, bundan sonra üniversitede okutulabilecek Kürtçe matematik kitabı bastırmayı amaçladığını söyledi.
Düzenlediği basın toplantısıyla kitabını tanıtan Soyvural, 600 sayfalık Kürtçe kitap üzerinde 2003 yılından bu çalıştığını belirterek şöyle konuştu: "Kitabımı Diyarbakır'daki TÜYAP fuarında da tanıttım. Büyük ilgi gördü. Yıllarca özel dersanelerde çalıştım. Tecrübemi ortaya koyarak kitabı hazırladım. Kitabı hazırlamamda üniversitenin de büyük desteği oldu. Benim hazırladığım kitap, konu anlatımlı, soru çözmeye yönelik olup üniversite sınavlarına hazırlananlara hitap ediyor. Kitabım alanında Türkiye'de bir ilk. İlk etapta bin tane bastırdım. Önümüzdeki dönemde imkanlar elverdiği taktirde Kürtçe Fizik kitabı da hazırlayacağım. Ayrıca üniversitelerde okutulacak kitaplar bastırmak amacındayım."
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı