Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Bir Hüsümet daha barışla sonuçlandı.

Bir Hüsümet daha barışla sonuçlandı.

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2010 Salı 17:14
Bir Hüsümet daha barışla sonuçlandı.

Osmaniye Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Mehmet Gündüz ve Şanlıurfa'nın Suruç yöresinin sorumlusu Şıh Nahsan Uçar'ın girişimleri sonucu aralarında husumet bulunan Doğan ve Akbaş aileleri düzenlenen törenle bir araya getirildi. İki aile arasındaki husumeti ortadan kaldırmak için Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi'nde "Barış Yemeği" düzenlendi.


Yaklaşık 3 yıl önce çıkan bir kavgada Bilal Akbaş, Feyat Doğan'ı bıçaklayarak ölümüne neden olmuş ve iki aile arasında husumet oluşmuştu. Akbaş ve Doğan aileleri, barış yemeği ile aralarındaki husumete son verdi. Merhum Feyat Doğan'ın ağabeyi Ömer Doğan ve yakınları ile Bilal Akbaş'ın babası Aziz Akbaş ve yakınları birbirlerine sarılarak barıştı.


Barış yemeğinde konuşma yapan İl Müftü Vekili Hüseyin Öztürk, her zaman bu tür anlaşmazlıkların olabileceğini belirterek, bu anlaşmazlıkların hiçbir zaman kan davasına ve düşmanlıklara dönüştürülmemesi gerektiğini söyledi.


Allah için affetmenin insanları en büyük yücelik makamına eriştirdiğini ifade eden Öztürk, şöyle konuştu: "Bu tarz olaylarda insanların sağduyulu davranışları önem arz etmektedir. Akıl ve mantığını kullanan insanların yapacağı en önemli iş düşmanlıklara, kine ve öç almaya son vermeleridir. Toplumsal barış herkesin olmazsa olmaz görevidir. Önemli olan insanlarımızın barış, huzur ve kardeşliği ön planda tutmalarıdır. Bu ailelerimiz böylesine barıştan yana bir tavır sergiledikleri için kendilerini kutluyoruz. Barışmalarında öncülük edenleri, emeği geçenleri ve aile büyüklerine teşekkür ediyoruz. Bu barışa şahitlik ederek burada bulunan kardeşlerimizin hepsi birer barış elçileridir."

Törene katılan Vali Vekili Hüseyin Doğan ve Belediye Başkanı Kadir Kara ile barışa öncülük eden Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Mehmet Gündüz de birer konuşma yaparak kan davasını değil barışı seçen aileleri kutladılar.

Konuşmaların ardından İl Müftülüğü tarafından her iki aile büyüklerine birer Kur'an-ı Kerim hediye edildi. Tören yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı yemeğin ardından sona erdi.
Törene; Vali Vekili Hüseyin Doğan, Vali Yardımcısı Halit

 Deveci, Belediye Başkanı Kadir Kara, İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, İl Jandarma Komutanvekili Binbaşı Ahmet Turan Yalçıner, İl Müftüvekili Hüseyin Öztürk, Toprakkale Belediye Başkanı Sedat Şanal, Cevdetiye Belediye Başkanı İlhami Önal, Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Tabur, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Turunç ile her iki ailenin yakınları katıldı.

İHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com