Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Bir haberde iki zıt başlık!

Bir haberde iki zıt başlık!

Giriş Tarihi: 6 Eylül 2011 Salı 10:16
Bir haberde iki zıt başlık!

Klişe gazeteciliğinin sonu

Gazetelerinin pişti olmasına alışılan Türk basınında nadiren de olsa aynı konuda tezat haberlere rastlanılabiliyor.

Ancak bu kez çok daha farklı. Sabah ve Vatan gazeteleri, Tunceli'de PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Komiser Cem Kerman ve eşi öğretmen Dilay Kerman'ın son yolculuğunu manşete taşıdı. Ana gündem maddesi olarak gün boyunca işlenen Tunceli baskını için Sabah ve Vatan zıt başlıklar kullandı.   Gerçekte bir dram olan olayı ajite etmek isteyen gazeteler, böyle bir hatanın ortaya çıkmasına neden oldu. Vatan gazetesi "Onları ölüm ayırdı" başlığıyla manşete taşıdığı olayı "Ayrılmamak için Tunceli'ye birlikte giden Komiser Cem Kerman ile öğretmen eşi Dilay'ın aşkı, PKK'lı teröristlerin alçak saldırısı sonucu bitti" şeklinde özetledi.   Sabah gazetesi ise belki de çiftin geride kalan ailesinin yaşadığı acıyı düşünerek "Onları ölüm bile ayıramadı" başlığıyla haberi manşete taşıdı. Sabah, tıpkı Vatan gibi haberin spotuna aşk öyküsünü sığdırdı. Sabah, haberin girşini "Tunceli'de halı sahadaki kalleş pusuda birlikte şehit olan komiser ile öğretmen eşinin yürek dağlayan öyküsü" şeklinde hazırladı.  
Komiser Cem Kerman'ın, eşinden ayrılmamak için tayinini görevli olduğu Sakarya'dan Tunceli'ye istemesini referans alan gazeteler, neticeyi "Ölüm bile ayıramadı" ve "Ölüm ayırdı" şeklinde sonlandırarak manşete taşımak isteyince işte bu talihsiz tezat ortaya çıktı. / ROTAHABER   İşte o manşetler:  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com