Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bir gün yaşlıları hatırlıyoruz

Bir gün yaşlıları hatırlıyoruz

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2010 Cuma 14:21
Bir gün yaşlıları hatırlıyoruz
Bütün yaşlılarımızın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyor, kendilerini şefkatle kucaklayıp ellerinden öpüyoruz…

Bugün 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü;

Biz sizleri unutmadık

Bütün yaşlılarımızın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyor, kendilerini şefkatle kucaklayıp ellerinden öpüyoruz…

Şanlıurfa İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Şanlıurfa Huzurevi’nde yatan yaşlılarımız başta olmak üzere bütün yaşlılarımızın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyoruz. 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nde çarpıcı bir gerçek de ortaya çıktı. Huzurevlerine kayıtlı kişi sayısında geçen seneye oranla yüzde 30 artış yaşandı.

Huzurevlerinde kayıtlı kişi sayısı geçen seneye oranla yüzde 30 arttı

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü öncesinde çarpıcı bir gerçek de ortaya çıktı.

Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu(SHÇEK) verilerinden derlenen verilere göre Huzur Evleri, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne kayıtlı kişi sayısı geçen seneye oranla artış gösterdi.

2009 Temmuz verilerinde SHÇEK’e ait Huzur Evleri, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne kayıtlı kişi sayısı 2 bin 637, huzurevlerine kayıtlı kişi sayısı 2 bin 995, huzurevleri rehabilitasyon merkezine kayıtlı kişi sayısı 231 olarak verilirken, 2010 Temmuz verilerine göre ise Huzur Evleri, Yaşlı Bakım ve

Rehabilitasyon Merkezi’ne kayıtlı kişi sayısı 7 bin 637 olarak veriliyor. Buna göre geçen seneye oranla huzurevlerine kayıtlı kişi sayısı yüzde 30 artış gösterdi. Huzurevlerine kayıtlı kişi sayısı artarken huzurevlerinin kapasitesi de arttırıldı. Huzurevlerinin kapasite sayısında da geçen seneye oranla yüzde 10 artış gösterdi.

Özel sektör Huzurevine yöneldi

Ayrıca, 2000 yılında Türkiyede özel sektöre ait yalnızca 19 huzurevi varken, bugün özel sektöre ait huzurevlerinin sayısının 119a yükseldiği tespit edildi. Türkiyede, kamu kurum ve kuruluşlarına ait 6 adet, yerel yönetimlere ait 22 adet, azınlıklara ait ise 7 adet huzurevi olmak üzere toplamda 154 adet huzurevi bulunuyor. Özel huzurevlerinin bulunduğu illere bakıldığında ise İstanbul 48 huzurevi sayısı ile birinci sırada yer alırken Şanlıurfa’da ise sadece 1 adet Huzurevi bulunuyor.

Celal Çiftçi: Olay

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliğinden flaş karar: kullanımı yasaklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com