Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bingöl'de hayvanlar için doğaya yiyecek bırakıldı

Bingöl'de hayvanlar için doğaya yiyecek bırakıldı

Bingöl'de kış şartlarında doğada yaşamlarını sürdüren hayvanlar için muhtelif noktalara yiyecek bırakıldı.

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2016 Çarşamba 16:08
Bingöl'de hayvanlar için doğaya yiyecek bırakıldı

Bingöl’de karda yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için belediye ekipleri tarafından muhtelif yerlere yiyecek bırakıldı.

Etkili olan yoğun kar yağışı ile birlikte Bingöl beyaza büründü. Bu durumdan en fazla etkilenenler arasında sahipsiz hayvanlar da bulunmakta. Kardan dolayı yiyecek bulamayan sahipsiz hayvanların aç kalmaması için Bingöl Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, doğaya yem bırakma etkinliğinin kış boyunca süreceğini ifade ettiler.

Çalışmaların kış boyunca süreceğini söyleyen Bingöl Belediye Başkan Vekili Halim Sügü;  “Hava şartlarının kötüye gitmesi sokaklarda yaşayan hayvanları da olumsuz etkiledi. Biz de Bingöl Belediyesi olarak ilimizin yerleşim bölgelerinden uzak kalan belirli noktalara hayvan yemleri bırakıyoruz. Bu çalışmalarımız hava şartları düzelene kadar devam edecektir. Sokak Hayvanları nasıl olsa yiyecek bulur mantığı ile hareket etmememiz gerekiyor. Aynı insanlar gibi onlar da can taşıyorlar. Vatandaşlarımızın sokak hayvanlarına ve doğada yaşayan canlıların ulaşabileceği şekilde yiyecek bırakmasını istiyoruz. Ağır kış şartları göz önünde bulundurarak şehrin muhtelif yerlerine hayvanlar için yiyecek bıraktık. 2015 yılında Hayvan Barınağımızın yapım ihalesini gerçekleştirdik, ilgili firmaya yer teslimi yapıldı. Bu yıl inşaat sezonu ile barınağın yapımına başlanılacaktır. Hayvan Barınağı’nın yılsonuna kadar bitirilmesi planlanıyor. Barınağın faaliyete girmesi ile birlikte sokak hayvanlarının bakımı ve ihtiyaçları da bu şekilde daha düzenli yapılacaktır’’ dedi. 

Hayvanların da yaşam haklarının bulunduğu belirten Sügü, “Halkımızın sokak hayvanları için daha çok duyarlı olmasını istiyoruz.  Hava koşulları düzelinceye kadar Belediye ve gönüllü kuruluşlarla sokak hayvanlarının beslenmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diye konuştu.

Sokak hayvanlarının ve uçan canlıların kış koşullarında yiyecek bulmakta zorlandığını belirten Bingöl Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Bozgan ise “Bingöl Belediyesi olarak doğada ve sokakta yaşayan hayvanlara yiyecek bıraktık. Vatandaşlarımızın da gereken hassasiyeti göstereceklerine inanıyorum. Hayvanların yaşam hakkı bizimki kadar kutsaldır.” ifadelerini kullandı.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da işte çıkarılan belediye personeli intihara kalkıştı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com