Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bingöl'de hayvan pazarı için 4,1 milyon TL destek sağlanacak

Bingöl'de hayvan pazarı için 4,1 milyon TL destek sağlanacak

Bingöl merkez ve Karlıova ilçesinde iki canlı hayvan pazarına kurulması için 4,1 milyon TL destek sağlayacak.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2015 Çarşamba 10:04
Bingöl'de hayvan pazarı için 4,1 milyon TL destek sağlanacak

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Ruhsatlı Canlı Hayvan Pazarları projesi kapsamında birisi Bingöl merkez ve diğeri Karlıova’da olmak üzere iki adet ruhsatlı canlı hayvan pazarı kurulumu için 4,1 milyon TL destek sağlayacak.

DAP Bölge Kalkınma İdaresinin Bingöl’de kurulumunu destekleyeceği iki hayvan pazarıyla ilgili konuşan DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, “Önemli bir hayvancılık potansiyeline ve canlı hayvan sayısına sahip olan Doğu Anadolu Bölgesi’nin mevcut potansiyelini kullanarak daha fazla katma değer elde etmek ve birtakım sorunların üstesinden gelmek üzere DAP idaresi olarak ruhsatlı canlı hayvan pazarları inşa edeceğiz.” dedi.

Demir, “Desteklediğimiz ruhsatlı canlı hayvan pazarı projelerinin hayata geçmesiyle bölge yetiştiricisi daha fazla gelir elde edecek, canlı hayvan ticareti kayıt altına alınacak, hayvan hastalıklarının yayılmasının önüne geçilecek ve canlı hayvan fiyatlarındaki dalgalanmalar önlenecektir. Yüzde 95’i idaremiz ve yüzde 5’i ise ilgili belediyeler tarafından finanse edilecek bu tesislerle bölge hayvancılığına önemli bir katkı sağlanacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı. 

Demir, konuşmasının devamında, “Gerek küçükbaş, gerekse büyükbaş hayvan yetiştiricileri için önemli kolaylık ve imkanlar sağlayacak ruhsatlı canlı hayvan pazarlarının tesis edilmesi sonrasında aynı alanda kesimhane ve üretim tesislerinin kurulumuyla entegre ve yüksek katma değer üreten bir hayvancılık alanı oluşturulması hedeflenmektedir.” şeklinde konuştu.  

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Birecik’te Toz Esrar Yaklanadı: 2 kişi tutuklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com