Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Bingöl'de halk otobüsleri halka yeterli hizmeti sunamıyor"

"Bingöl'de halk otobüsleri halka yeterli hizmeti sunamıyor"

ESOB Başkanı yaptığı açıklamada, özel halk otobüslerinin halka sağlıklı bir hizmet sunamadığını belirtti.

Giriş Tarihi: 6 Eylül 2015 Pazar 20:29

Bingöl Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Ali Bayram, yaptığı açıklamada, özel halk otobüslerinin halka sağlıklı bir hizmet sunamadığını söyledi.

Bingöl’de özel halk otobüsleri ile ticari taksilerin işin ehli olmayan kişilerce kullanıldığını söyleyen Bayram, “Bu araçların sahipleri direksiyonu gençlere bırakıyor veya kiraya veriyor. Şoförler otobüste sigara içiyor, telefonla konuşuyor. Fırsat buldu mu trafikte vatandaşı taciz ediyor, yol hakkını ihlal ediyor. Hız limitlerine uyulmuyor. Bu şekilde sağlıklı bir hizmet halka sunulamaz. Bu konuda belediyeye büyük vazife düşmektedir. Çünkü belediyenin önceliği hizmet olmalıdır, ticaret olmamalıdır.” dedi.

“Bingöl’deki halk otobüsleri hiç hijyenik değil.” diyen Bayram, şunları söyledi: “Pis bir koku var çoğunda. Döşemeleri yıpranmış, yırtılmış. Çoğunun egzozları sağlıksız, halk otobüslerimiz hizmet sunacak yeterlilik de değil maalesef. Otobüs durağı kavşak içine alınmış. Kavşakta durak olmaz. Durak yerleri keyfi belirlenmiş.  Hali hazırda duraklarda park edilmiyor. Ulu Caminin önüne 2 otobüs için park yeri müsaadesi olmasına rağmen 5-6 tane otobüs oradan kalkış yapıyor.  Duraklarda indirme-bindirme yapılması gerekirken, birçok şoför bunu ihlal ediyor.”

“İsmimiz Şoförler Odası ama şoförler bizim üyemiz değil”

Bayram açıklamasının devamında, “Bizler meslek kuruluşu olarak ticari araçlara diyoruz ki, gelin bu araç şoförleri için kurslar düzenleyelim. Kursu geçemedi mi bir daha kursa alalım. Üç sefer bu kursta başarılı olamadı mı bu işi yapmaması lazım. Bu şekilde ehliyet sahibi kişiler yetişmiş olur. Halk bunlara canını emanet ediyor. İsmimiz Şoförler Odası olmasına rağmen, şoförler bizim üyemiz değil. Kayıtları da bizde değil. Bu konuda yetkili mercii Bingöl Belediyesi’dir.” ifadelerini kullandı. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com