Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Bingöl'de 30 milyon dolarlık yatırım için ilk adım

Bingöl'de 30 milyon dolarlık yatırım için ilk adım

Önümüzdeki yıl Bingöl'de süt ürünleri alanında yapılacak 30 milyon dolarlık yatırım öncesi, Bingöl Üniversitesi Ziraat Fakültesinde eğitimler verilmeye başlandı.

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2014 Çarşamba 11:45
Bingöl'de 30 milyon dolarlık yatırım  için ilk adım

Önümüzdeki yıl Bingöl’de süt ürünleri alanında  yapılacak  30 milyon dolarlık yatırım  öncesi,  Bingöl Üniversitesi Ziraat Fakültesi Konferans Salonunda verilmeye başlanan eğitimler, 2015 ve 2016 yıllarında da devam edeceği belirtildi. Özel bir şirket tarafından yapılacak yatırımla beraber, süt hayvanı dağıtımı da yapılacağı bildirildi.

Bingöl Üniversitesi Ziraat Fakültesi Konferans Salonunda verilmeye başlanan eğitimler, Bingöl Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim elemanları ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı mühendislerince verileceği ifade edildi.

Eğitim hakkında bilgi veren SÜTAŞ Eğitim Merkezleri Müdürü Ziraat Yüksek Mühendisi Mecit Özdemir, “Biz bugün Bingöl Üniversitesi’nde üreticimize yönelik eğitimlere başladık. Bu eğitimleri 16 yıldan beridir Bursa’da ve 5 yıldan beridir de Aksaray’da veriyoruz. Önümüzdeki bahar aylarında temel atacağımız Bingöl tesisimiz için üreticiye yönelik eğitimlerimize de bugün itibari ile başladık. Şu an 35 üreticimiz burada bulunuyor. 4 günlük bir eğitim verilecek. Talep durumunda eğitime devam edeceğiz.” dedi.


Bingöl Üniversitesi ile protokol yapılacak
 

Üreticiye yönelik verilecek eğitimler için Bingöl Üniversitesi ile protokol imzalayacaklarını da ifade eden Özdemir, “Daha önce Bursa Uludağ Üniversitesi ve Aksaray Üniversitesi ile üreticiye yönelik eğitim protokolü imzaladık. Aynı protokolü Bingöl Üniversitesi ile de imzalayacağız. Üreticimize yönelik eğitimlerimiz bu şekilde devam edecek.” ifadelerini kullandı.  (Nihat Kanat-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

STK’lar Suriye’ye 5 tır yardım gönderdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com