Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bingöl 'Yeraltı çarşısı' sorunu nihayet çözüme kavuşuyor

Bingöl 'Yeraltı çarşısı' sorunu nihayet çözüme kavuşuyor

Bingöl Merkez'de bulunan 'Yeraltı Çarşısı'nın yıllardır süren mülkiyet sorunu çözüme kavuşuyor.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2015 Çarşamba 15:01
Bingöl 'Yeraltı çarşısı' sorunu nihayet çözüme kavuşuyor

Bingöl Belediyesi, İl Özel İdaresi ve İl Defterdarlığı anlaşarak Yeraltı Çarşısı’nın mülkiyet sorununu buradaki esnafın lehine olacak şekilde çözüme kavuşturdu.

Yeraltı Çarşısı olarak adlandırılan ve toplam 94 dükkândan oluşan Bingöl Merkez’de bulunan yer altı çarşısı, Bingöl Belediyesi’nin açtığı ihaleyi kazanan firma tarafından mevzuata uygun olarak yaklaşık 10 yıl önce yapılıp teslim edilmişti. Anlaşma gereğince yüklenici firma, hak ettiği 54 dükkânı esnafa satarak teslim etmişti. Ancak İl Özel İdaresi’nin 2007 yılında açtığı davadan dolayı, bu dükkânların mülkiyetleri esnafa verilememişti. 2007’den bu yana Bingöl’ün adeta kronik bir problemi haline gelen Yeraltı Çarşısı’nın mülkiyet sorunu sonunda çözüme kavuşuyor.

Bingöl Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleşen imza protokolü ile Yeraltı Çarşısı’nda bulunan 94 adet dükkânın 50 âdeti yüklenici firmaya ve 44 adet dükkân da müşterek kurum arasında paylaşılmak üzere bırakıldı.

İmza töreninde konuşan Vali Yavuz Selim Köşger, “Bingöl’ün kronik problemlerinden birisi olan Yeraltı Çarşısı ile ilgili mülkiyet sorunu, hukuki açıdan karmaşık bir hale gelmişti.  Teknik ve hukuki heyetlerimiz uzun bir süre bu konunun üzerinde çalıştı. Bingöl Belediyesi, İl Özel İdaresi ve İl Defterdarlığı konu ile ilgili ortak bir çözüm üretti.  Süreç yargıda kilitlenmişti. Sulhen taraflar kendi aralarında anlaşarak çözüme kavuşturuldu. Bugün bunun protokolünü imzalamak üzere huzurunuzda bulunuyoruz. Yer altı Çarşısı’ndaki mülkiyet sorununu, buradaki esnafın lehine olacak şekilde çözüme kavuşturuyoruz.  Sorun mahkemelik olmaktan çıkarılmıştır. Herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com