Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bingöl Üniversitesi öğrencilerinden Sur halkı yararına kermes

Bingöl Üniversitesi öğrencilerinden Sur halkı yararına kermes

Bingöl Üniversitesi 'İslami Gençlik Platformu' tarafından Diyarbakır'ın Sur ilçesinde meydana çatışmalardan dolayı mağdur olan ilçe halkı yararına kermes düzenlendi.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2015 Perşembe 14:12
Bingöl Üniversitesi öğrencilerinden Sur halkı yararına kermes

Bingöl Üniversitesi’nde öğrenci kulüplerinin bir araya gelerek oluşturduğu, İslami Gençlik Platformu, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde meydana gelen çatışmalardan dolayı mağdur olan ilçe halkı yararına kermes düzenlendi. Kermeste elde edilecek gelir, çatışmalardan dolayı mağdur olan halka gönderilecek.

İslami Gençlik Platformu adına konuşan Bingöl Üniversitesi öğrencisi Kadir Kınık, “Platform olarak hayırlı faaliyetlimize devam ediyoruz. Geçen yıl üniversitede bulunan öğrenci kulüpleri olarak bir araya geldik ve  ‘İslami Kulüpler Birliği’ olarak başladık. Daha sonra bu yıl yaptığımız istişareler neticesinde, ‘İslami Gençlik Platformu’nu oluşturduk ve artık faaliyetlerimizi bu şekil yapıyoruz. Platformdaki arkadaşlarla bir karar aldık. Diyarbakır’ın Sur ilçesinde meydana çatışmalardan dolayı mağdur olan ilçe halkı yararına kermes düzenliyoruz. 3 gün boyunca devam edecek. Elde ettiğimiz geliri mağdur Sur ilçesi halkına göndereceğiz. Faaliyetlerimiz kapsamında kermes, basın açıklamaları ve ayrıca öğrencilerin çeşitli konularda bilgilenmeleri için zaman zaman konferanslar gerçekleştiriyoruz. Bundan sonrada hayırlı faaliyetlerimize devam edeceğiz.” dedi.

‘İslami Gençlik Platformu’ tarafından düzenlenen kermese katkı veren öğrencilerden Ayşe Kıyıcı ise şunları söyledi: “Biz bu kermesi üniversite içinde İslami hassasiyete sahip öğrenci kulüplerinin oluşturduğu ‘İslami Gençlik Platformu’ adıyla yapıyoruz. Kermese 3 gün boyunca devam edeceğiz. Dün başlayan kermesimiz yarın da devam edecek. Buradan elde ettiğimiz geliri, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde meydana gelen çatışmalardan dolayı mağdur olan kardeşlerimize göndereceğiz. Yaşanan olayları hepimiz görüyoruz ve üzüntüsünü yaşıyoruz. Bu konuda destek olan herkese teşekkür ediyoruz.”  (Nihat Kanat-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

227 hakim ve savcının ihraç edildi-İşte ihraç edilenlerin isim listesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com