Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bingöl TSO'dan K yetki belgesi olanlara uyarı

Bingöl TSO'dan K yetki belgesi olanlara uyarı

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (Bingöl TSO), Ocak 2011 tarihinde K türü yetki belgesi alanların belge süresinin Aralık ayında sona ereceği uyarısında bulundu.

Giriş Tarihi: 18 Kasım 2015 Çarşamba 09:59
Bingöl TSO'dan K yetki belgesi olanlara uyarı

Bingöl TSO’dan yapılan yazılı açıklamada, 5 yıllık yetki belgesi süresi dolan firmalar için yenileme işlemlerinin, belge bitiş tarihinden 60 gün önce başlayıp, bitiş tarihini takip eden 60’ıncı güne kadar devam ettiği belirtildi.

Bitiş tarihinden sonraki 60 günlük periyotta belgeye kayıtlı araçlara yenileme işlemi yapılmadığı için cezai işlem uygulanacağı belirtilen açıklamada, “31.12.2015 tarihine kadar yapılacak yenilemelerde, güncel tam ücretin yüzde 5′i ödenecek olup, bu bedel bitim tarihinden önceki ve sonraki 60 günü kapsamaktadır. 61’inci gün itibariyle yenileme ücreti güncel ücretin yüzde 50′si olarak ödenecektir. Belgelerinin cezalı duruma düşmemesi için firmaların Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Ulaştırma Birimine uğramaları gerekmektedir.” denildi.

‘K’ Yetki Belgesi Nedir?

Ticari amaçla yurtiçi eşya taşımacılığı yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilir. Taşımanın şekline göre aşağıdaki türlere ayrılır:

K1 Yetki Belgesi; belirli bir zaman tarifesine göre ve/veya belirli bir zaman tarifesine uymaksızın eşya taşımacılığı yapacaklara, K1* Yetki Belgesi; Yüklü ağırlığı 3,5 tondan düşük araçlarla (kamyonet vb.) il sınırları içerisinde taşımacılık faaliyetlerinde bulunanlara, K2 Yetki belgesi; taşımacının kendi adına ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş taşıt veya taşıtlarla, sadece kendi esas iştigal konusu ile ilgili eşya taşımacılığı yapacak ve ticari maksatla taşımacılık yapmayacaklara, K2* Yetki Belgesi; yüklü ağırlığı 3,5 tondan düşük araçlarla (kamyonet vb) kendi iştigal konusu ile ilgili taşımacılık faaliyetlerinden bulunanlara, K3 Yetki belgesi; ev ve büro eşyası taşımacılığı yapacaklara, veriliyor.

Nasıl alınır?

K Türü Yetki Belgesi almakla yükümlü bulunan gerçek veya tüzel kişilerin, Gerçek kişiler ikamet adreslerinin bulundukları ilde, tüzel kişiler ise faaliyetlerinin bulundukları ilde, Ticaret/ Ticaret ve Sanayi Odalarına başvurmaları gerekiyor.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com