Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Bingöl TSO'da e-tebligat semineri verilecek

Bingöl TSO'da e-tebligat semineri verilecek

​Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası'nda İl Defterdarlığı Vergi uzmanları tarafından e-tebligat konusunda bilgilendirme semineri verilecek.

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2015 Çarşamba 10:40
Bingöl TSO'da e-tebligat semineri verilecek

Bingöl TSO’dan konuya ilişkin yapılan açıklamada, 26 Kasım 2015 Perşembe günü saat 10:00’da Bingöl TSO Konferans salonunda e-tebligat ile ilgili bilgilendirme semineri verilecek.

Elektronik tebligat uygulamasına, 1 Ocak 2016 tarihi itibarıyla başlanacak. Bu tarihe kadar başvuru yapmayanlara bin 300 TL cezai müeyyide uygulanacaktır. Vergi dairelerince düzenlenen ve muhataplarına 213 sayılı Vergi Usul Kanunu hükümlerine göre tebliği gereken evrakın, Gelir İdaresi Başkanlığı aracılığıyla elektronik ortamda tebliğ edilmesi ile ilgili usul ve esaslar belirlendi. 

Kimlere e-tebligat yapılacak

Kanun hükümlerine göre tebliği gereken elektronik imzalı evrak, elektronik tebligat sistemi kullanılmak suretiyle muhatabın elektronik tebligat adresine tebliğ edilebilecek. Buna göre, tebliğe elverişli elektronik adres kullanma zorunluluğu getirilen ve kendisine elektronik ortamda tebliğ yapılabilecekler, “kurumlar vergisi mükellefleri, ticari, zirai ve mesleki kazanç yönünden gelir vergisi mükellefiyeti bulunanlar (Kazançları basit usulde tespit edilenlerle gerçek usulde vergiye tabi olmayan çiftçiler hariç), isteğe bağlı olarak kendilerine elektronik tebligat yapılmasını talep edenler.” olarak belirlendi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da Sade Petrol’dan LPG kampanyası

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com