Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Bingöl Merhamet Eli Derneği muhtaçları sevindirdi

Bingöl Merhamet Eli Derneği muhtaçları sevindirdi

Bingöl Merhamet Eli Derneği Ağustos ayında yaptığı yardımlarla fakir ailelerle ihtiyaç sahibi öğrencilerin yüzünü güldürdü.

Giriş Tarihi: 3 Eylül 2015 Perşembe 17:17
Bingöl Merhamet Eli Derneği muhtaçları sevindirdi

Bingöl’de yaptığı hayırlı hizmetleriyle adını duyuran Umut Kervanı Platformu’na üye derneklerden Merhamet Eli Derneği, Ağustos ayı faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Merhamet Eli Derneği, Ağustos ayında 51 mağdur ve yardıma muhtaç aileye gıda ve nakdi yardım, 88 öğrenciye de kırtasiye yardımı olmak üzere toplam 10 bin 601 TL değerinde yardımda bulundu.

Yardım çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Merhamet Eli Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Refik Gönül, “Bingöl Merhamet Eli Derneği olarak bizler imkânlarımız oluştukça her ay olduğu gibi bu ay da ihtiyaç sahibi ailelerimize yardım elini uzattık. 35 aileye 2 bin 537 TL değerinde gıda yardımında bulunduk. 16 aileye 4 bin 890 TL nakit yardımında bulunduk. 88 öğrenciye 3 bin 174 TL değerinde kırtasiye malzemesi yardımında bulunduk. Ağustos ayı içerisinde yaptığımız yardımların toplam tutarı 10 bin 601 TL’dir. Bu yardımlarda katkısı ve emeği geçen tüm hayırseverlerden cenabı Allah razı olsun.” dedi.

Allah için verilen malın karşılığının hem bu dünyada hem de ahrette verildiğini söyleyen Gönül, “Allah yolunda infak ederken, malımızın eksileceğinden veya fakirleşeceğimizden endişe etmemeliyiz.  Âlemlerin Rabbi Allah (c.c.) buyuruyor ki “Ve hatırlayın ki, Rabbiniz size şöyle bildirmişti: Eğer şükrederseniz elbette size (nimetimi) artırırım ve eğer nankörlük ederseniz hiç şüphesiz azabım çok şiddetlidir.” (İbrahim 7) Malın şükrü vermekle eda edilir. Biz verdikçe Allah, onu kat kat artırır. Vermekten kaçındığımızda, verilen nimetlerde elimizden alınır. Mutlak gerçek şu ki; rızkı azaltan da çoğaltan da âlemlerin Rabbi olan Allah'tır.” şeklinde konuştu.

Son olarak Gönül, Merhamet Eli Derneği’ne bağış yapmak isteyenlerin aşağıdaki hesap numaraları ve iletişim adreslerinden kendilerine ulaşılabileceğini söyledi.

Yardımlarınız için:
Türkiye Finans Hesap No: İBAN: TR27 0020 6001 8702 0340 7500 01
Web: www.merhameteli.org 
İletişim adresi: Yeşilyurt Mah. Mehmet Akif Ersoy Cad. No:14/C
Tel: 0426 214 69 70 
Gsm: 0545 221 87 48        

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eski Başhekim Hasan Karsen’e Plaket

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com