Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bingöl İl Özel İdareye araç takviyesi

Bingöl İl Özel İdareye araç takviyesi

Bingöl Özel İdaresi'ne yol çalışmalarında kullanılmak üzere aralarında iş makinelerinin de bulunduğu 5 milyon TL değerinde araç takviyesi yapıldı.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2015 Pazar 14:08
Bingöl İl Özel İdareye araç takviyesi

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Bingöl’de bulunan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz,  İl Özel idaresine yeni alınan araçların teslim törenine katıldı.

Bingöl Özel İdaresi’ne yol çalışmalarında kullanılmak üzere yaklaşık 5 milyon TL değerinde 5 damperli kamyon, 2 grayder, 1 toprak silindiri, 3 lastikli yükleyici (loder), 2 ekskavatör, 1 çekici ve 3 pikap alındı.

İl Özel idaresine yeni alınan araçların teslim töreninde konuşan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, yeni araçların İl Özel İdaresinin araç parkını güçlendirdiğini belirterek,  "Sayın valimiz yönetiminde tüm kurum amirlerimiz ile birlikte özel idaremizin daha etkin ve daha verimli çalışabilmesi için gayret sarf ediyoruz.  Bilindiği gibi Bingöl'ün çok geniş bir kırsal alanı ve aynı zamanda çok dağınık bir yapısı ve çok sayıda köy ve mezramız var. Bütün buralara yolun gitmesi, içme suyunun yapılması son dönemlerde hızla artan altyapı ve üstyapı çalışmalarımızla kırsal alandaki yaşam standartlarını artırıyoruz. Bugün kırsal alana gittiğinizde birçok köyümüzde gerçekten şehir ortamında ne varsa aşağı yukarı aynısını görmek mümkün. Tabi bu hizmetlerin götürülmesinde KÖYDES programımızın çok büyük bir etkisi var. Bir taraftan özel idaremizin kendi bütçesi, diğer taraftan KÖYDES gibi özel programlarımız ve son dönemlerde DAP idaresi ile arazi sulama göletlerine hayvan içme suyu göletlerine destek vermeye başladık.  Bütün bu çalışmalarla biz kırsalda bir taraftan yaşam kalitesini artırıyoruz diğer taraftan da kırsal alanda gelir getirici faaliyetleri destekliyoruz. Bu her iki konuda da özel idaremizin çok önemli katkıları var.” dedi.

Uydudan arıza takibi yapılabilen kepçeler ve ekskavatörlerin teslim törenine Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu  ve davetliler katıldı.  (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com