Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Bingöl Atatürk Anadolu Lisesi bölge birincisi oldu

Bingöl Atatürk Anadolu Lisesi bölge birincisi oldu

Bingöl Merkez Atatürk Anadolu Lisesi "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Yarışması" kapsamında Bölge birincisi oldu.

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2015 Çarşamba 14:20
Bingöl Atatürk Anadolu Lisesi bölge birincisi oldu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından ülke genelinde düzenlenen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Yarışması" kapsamında Bingöl Atatürk Anadolu lisesi "Değerler Bahçesi" adlı projesi Ortadoğu Anadolu Bölgesinde "Bölge Birinciliği" ödülünü almaya hak kazandı.

Proje hakkından bilgiler veren Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, “Milli Eğitim Bakanlığı’nca yenilikçi uygulamaların eğitim sistemine kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlerin daha iyi bir eğitim ve öğretim imkânının sunulması ve 2023 Türkiye Vizyonunun gerektirdiği hedeflerin yakalanmasını desteklenmesi amacıyla "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçi Ödülleri" projesi yapıldı ve ülke genelinde 5 kategoride yarışma düzenlemiştir.” dedi.

Atatürk Anadolu Lisesi’nin "Değerler Bahçesi" adlı proje ile bu yarışmaya katıldığını belirten Sarı, “Türkiye genelinde yarışmaya 5 kategoride toplam 1047 başvuru yapıldı. Çalışmalar Bakanlık tarafından önce elektronik ortamda yapılan değerlendirmeler sonucu 123 çalışmaya saha ziyaretleri yapıldı.  Saha ziyaretleri sonucunda 89 çalışma Bölgesel Birincilik Ödülü almaya hak kazandı. Bingöl Atatürk Anadolu Lisesinin "Değerler Bahçesi" adlı projesi kurumsal bazda Ortadoğu Anadolu bölgesinde birinci oldu. İlimize birincilik ödülünü kazandıran Okulumuz İdarecilerine, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com