Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Bina asansörleri incelemeye alınıyor

Bina asansörleri incelemeye alınıyor

Şanlıurfa’daki binaların asansörleri belediye ve makine mühendisleri odasından yakın takibe alınıyor.

Giriş Tarihi: 19 Nisan 2012 Perşembe 10:24
Bina asansörleri incelemeye alınıyor
Bu güne kadar yaşanan asansör kazaların önüne geçmek ve yeni yasa ile birlikte de denetimlerini sıklaştıracak olan Şanlıurfa Belediyesi bu konuda makine mühendisleri odasıyla bir protokol imzaladı. Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu’nun başkanlığında imzalanan protokol çerçevesinde odaya bağlı 2 makine mühendisi apartmanlardaki ve binalardaki asansörleri rutin bir şekilde kontrol etmeye başlayacak. Kontroller sırasında görülen eksiklikler ve riskler apartman yöneticilerine bildirilecek. Bu uyarıları dikkate almayan binalarda asansörlerin şartelleri indirilerek elektriği verilmeyeceği bildirildi.

Bu konuda bir açıklama yapan Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu, şunları söyledi;” Şanlıurfa’da dairelerdeki asansör kullanma konusunda sürekli sıkıntılar yaşanıyor. Zaman zaman ölümlü asansör kazalar da yaşanıyor.Biz bununla ilgili yeni yasayı da dikkate alarak özelikle 1.1.2012 tarihli itibariyle yasanın da bize vermiş olduğu yetkiye istinaden makine odasını da tercih ederekten burada Şanlıurfa’da kullanıma açık asansörlerin denetimini kendileriyle beraber yapacağımız protokol çerçevesinde denetleyecez.Burada her binanın kendi asansör firmaları ile kuralarıyla beraber çalışmaları var ancak biz bunların yaptıkları işleri denetleyecez.İnsanlarımızın güvenli ortamda dairelerine ulaşmasını sağlayacağız.Burada belediyenin yada makine mühendisleri odasının kazanç sağlaması ile alakası yok.İnsanlarımızı burada güvenli bir ortamda asansörlerindeki halatından tutun da asansörlerin bakımı ile alakalı daire sakinlerini yöneticilerini uyarmak.Burada hızlı bir şekilde en azından 2 makine mühendisi arkadaşımız sürekli periyodik olarak bu denetimleri yapacak.Buradan tüm daire sakinlerine özelikle bina yöneticilerine bu arkadaşlarımıza yardımcı olmalarını istiyoruz.Ayrıca makine mühendisi arkadaşlarımızın gerekli uyarılarını dikate almalarını istiyoruz.Aksi taktirde asansörlerinin elektriklerini kestireceğiz.Böylede radikal kararlar alacaz.”
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Çiftçileremüjde! destek ödemesi başlanıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com