Advert
Advert
Advert

Bin TL maaşa işçi bulamıyorlar

Bin TL maaşa işçi bulamıyorlar
Bin TL maaşa işçi bulamıyorlar

Sincandaki 1. Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) eleman sıkıntısı çeken dökümcüler, ihtiyaç duydukları 500 işçiyi bulmak için Ankara Valiliğince düzenlenen halk gününe katıldılar.

Ankara Valiliğince her hafta salı günleri düzenlenen halk gününe Sincan Organize Sanayi Bölgesindeki dökümcüler adına katılan Anadolu Döküm Sanayi Derneği Başkan Yardımcısı Suat Mete Dinçtürk, Sincan 1. OSBde çalıştıracak eleman bulamadıklarını belirterek, İhtiyacımız olan 500 işçiyi bulmak için dökümcüler adına halk gününe katıldım dedi.

İl Özel İdaresi toplantı salonunda Ankara Vali Yardımcısı Turan Atlamaz başkanlığında il müdürlerinin katılımıyla düzenlenen halk gününe katılan Dinçtürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sincan Organize Sanayi Bölgesinin 22 yıllık bir sanayi sitesi olduğunu ifade ederek, 200ü aşkın demir dökümcülük faaliyetlerinin yürütüldüğü sanayi sitesinde, 2000 işçinin çalıştığını anlattı.

BİN TL MAAŞ, SİGORTA, YEMEK, ARTI SERVİS

Yaklaşık 500 işçiye daha ihtiyaçları olduğunu bildiren Dinçtürk, 28 günlük kursun ardından bin lira maaş, sigorta, yemek ve servis hizmetiyle eleman arıyoruz. Ancak kalifiye eleman bulmakta zorlanıyoruz. Üniversitelerin bizim bölümlerde çalıştırılmak üzere açılan Metalürji bölümünden mezun olan öğrenciler de bizim alanda çalışmak istemiyor. Biz de yardım ve iş talebinde bulunan vatandaşlar için düzenlenen halk gününe katılarak, gerçekten çalışmak isteyen kişileri çalıştırmak ve bu kişileri daimi iş sahibi yapmak istiyoruz dedi.

3 TANESİ İŞ BAŞI YAPTI

Halk gününde iş talebinde bulunup kendilerine yönlendirilen kişilerden sadece 3 tanesinin iş başı yaptığını belirten Dinçtürk, Belediye, kaymakamlık gibi devlet kurumları çok fazla yardım yaptıkları için eleman bulmakta zorlanıyoruz. Yardım alan kişiler rahatlığa alıştıkları ve bizim iş de biraz ağır olduğu için çalışmak istemiyorlar diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mustafa şeker     2015-07-27 Yazmak özgürlüklere açılan kapıdır. Kalem özgürlüktür. Buyndan sonra yazılarınızıda bu siteden okuyacağız. Başarılar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!