Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Bin 500 nüfuslu köyde sağlık ocağı yok

Bin 500 nüfuslu köyde sağlık ocağı yok

Diyarbakır'ın Hani ilçesine bağlı Abacılar Köyü (Nerip Çilağo) sakinleri, köylerinde sağlık ocağı olmadığını ve çok mağdur edildiklerini ifade ederek, yetkililerden sorunlarına çözüm bulunmasını istediler.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2015 Pazar 21:28
Bin 500 nüfuslu köyde sağlık ocağı yok

Diyarbakır'ın Hani ilçesine bağlı Abacılar Köyü (Nerip Çilağo) köyü sakinleri, bin 500 nüfusu bulunan köylerinde sağlık ocağı olmadığını ve çok mağdur edildiklerini ifade ederek, yetkililerin  sorunlarına bir an önce el atması talebinde bulundular.

Köylerinde 180 hane bulunduğunu dile getiren köy muhtarı Abdulaziz Demir, bin 500 nüfusu bulunan köylerinde sağlık ocağı olmadığını belirtti.

Hastaları olduğunda köylülerin komşu köye gittiğini söyleyen Demir, “ Gittiğimiz köyde sadece  bir doktor ve hemşire var. Onlar da bazen geliyor, bazen  gelmiyor. Genellikle ilçeye gidiyoruz. Doktor sıkıntısı orada  da var. Köyümüzde sağlık ocağı olsaydı ufak tefek hastalıklar nedeniyle başka yerlere gitmek zorunda kalmazdık.” dedi.

Köy sakinlerinden Remzi Kurşunlukaya ise köylerinde sağlık ocağı  olmamasından dolayı mağdur olduklarını belirterek, “ Havalar iyi olduğunda biz komşu köye ya da ilçeye gidebiliyoruz. Kış aylarında yollar kapandığında hastalarımızı kendi imkânlarımızla taşıyoruz. Bize en yakın olan sağlık ocağı Kuyular köyünde bulunuyor. Çok büyük sıkıntılar çekiyoruz.” şeklinde konuştu.  (M. Hüseyin Temel / Emrah Deniz – İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com