Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim Bilimin Işığında Evrim ve Yaratılış

Bilimin Işığında Evrim ve Yaratılış

Harran Üniversitesi’nin davetlisi olarak Şanlıurfa’ya gelen Prof. Dr. Âdem Tatlı Üniversite Fen Edebiyat Fakültesi Amfisinde ‘Bilimin Işığında Evrim ve Yaratılış’ konulu konferans sundu.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2012 Cuma 22:47
Bilimin Işığında Evrim ve Yaratılış


20 Aralık 2012 tarihinde düzenlenen konferansa Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, rektör yardımcıları, dekanlar, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldılar.
Konferans açılış konuşması yapan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu; Üniversitemize ve ilimize geldiğinden dolayı teşekkür ederek, evrim hakkında engin bilgileri olan Prof. Dr. Adem Tatlı hocanın burada bulunmasının kendileri için bir şans olduğunu söyleyerek, konferansa katılan öğrencilere Adem Tatlı hocadan alacakları çok dersin olduğunu ve pür dikkat kendisini dinlemelerini, varsa sorularını iletmelerini tavsiye etti.
Yaklaşık 1 saat süren konferansta Prof. Dr. Adem Tatlı; tüm canlıların varoluş sebeplerini, evrenimizin yaratılış gerçeğini, tüm canlıların hangi soydan geldiğini, bu konularla ilgili dünyaca ünlü evrimcilerin fikirlerinden bahsederek insan türünün maymundan geldiğini savunanların sonradan bu tezlerinden vazgeçtiklerini ve yaratılış gerçeklerinin Hakk’a dayandığını anlattı.
Konferansın sonunda öğrencilerin sorularını cevaplayan Tatlı’ya, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu tarafından plaket takdim edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com