Advert
Advert
Advert

Bakan Fikri Işık Şanlıurfa’dan geçti

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Şanlıurfa'da, Namet Entegre Besi ve Et Tesisinde incelemelerde bulundu. Tesiste incelemelerini tamamlayan Işık, daha sonra Harran Üniversitesi Şanlıurfa Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu ve İşletici A.Ş’ye geçti.

Bakan Fikri Işık Şanlıurfa’dan geçti
Bakan Fikri Işık Şanlıurfa’dan geçti

Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Işık, Şanlıurfa, Adıyaman ve Gaziantep gibi illerin teröre teslim olmayan, terör psikolojisine yenilmeyen önemli şehirler olduğunu belirterek, "Bu illerde sanayicilerimiz bizden yatırım için yer istiyor. Biz de şimdi Şanlıurfa'da Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için çalışma başlatıyoruz. Niye? Çünkü sanayicilerimiz bu konuda bize talep geliyor. Biz de bu konuda bütün gücümüzle çalışıyoruz" dedi.

Şanlıurfa halkına çağrıda bulunan Bakan Işık," Halkımız kesinlikle teröre teslim olmamalı, devletimizin verdiği terörle mücadeleye destek vermeli. Bölge halkının başına en büyük bela olan PKK terör örgütünün buradan tamamen temizlenmesini sağlamamız lazım. Bölgemizdeki karışıklık sürüp gitmeyecek. Yarın bu bölgeler istikrar bulduğu zaman Şanlıurfa'nın stratejik konumunu düşünün. Bütün Ortadoğu'ya açılan kapımız.” İfadelerini kullandı.

Bölgemizde yaşanan olaylara prim vermediği için Şanlıurfa halkına teşekkür eden Bakan Işık, hükümet olarak kentin büyümesi ve gelişmesi için ellerinden geleni yapmaya çalışacaklarını vurguladı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK ortaklığıyla kente bilim merkezi kazandıracaklarını belirten Işık, "İnşallah birlikte çalışarak bu bölgemize önemli bir bilim merkezini kazandıracağız. Bunun yanında 2 sanayi sitesini Şanlıurfa'ya kazandıracağız. Bunlardan biri matbaa diğeri de kundura sanayi sitesidir.” İfadelerine yer verdi.

Daha sonra Şanlıurfa 2. Organize Sanayi Bölgesine geçen Işık, Pınar süt fabrikası çalışanları ile birlikte yemeğe katıldı. (Mustafa Gül-İLKHA)

Şanlıurfa Namet Entegre Besi Bilim Sanayi Teknoloji Bakanı Fikri Işık Bakan Işık Şanlıurfa Adıyaman Gaziantep
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu