Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Bilim Merkezi'ne kayıtlar başlıyor

Bilim Merkezi'ne kayıtlar başlıyor

Mardin'de yaklaşık 2 ay önce özel yetenekli öğrenciler için açılan Bilim ve Sanat Merkezi'ne başvurular başlıyor.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2015 Perşembe 15:52
Bilim Merkezi'ne kayıtlar başlıyor

Mardin’de yaklaşık 2 ay önce Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Bilim ve Sanat Merkezi açıldı.

Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Ahmet Gönenç, merkezin ilkokul çağındaki özel yetenekli öğrencilerin bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmaları amacıyla kurulduğunu söyledi. Gönenç, öğrenci alım sürecinin önümüzdeki günlerde başlayacağını belirtti.

Özel yetenekli çocukların keşfedilmeyi beklediğini ve 09-27 Kasım tarihleri arasında öğretmenleri tarafından aday gösterilecek ilkokul 1. 2. 3 ve 4. sınıf öğrencilerin yetenek alanlarına göre (resim yetenek, müzik yetenek, genel zihinsel yetenek)  gözlem formları e-okul sistemi başvuru işlemleri modülünden doldurulacaktır. Bir öğrenciyi en fazla iki yetenek alanında aday gösterilebilir.  

Dikkat! Çocuğunuz özel yetenekli olabilir

Bilim ve Sanat Merkezi’nin sınavla öğrenci aldığını belirten Mardin Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Ahmet Gönenç, “Yapılacak merkezi sınavın ardından belli bir puanı aşan öğrenciler, Rehberlik ve Araştırma Merkezlerindeki (RAM) uzmanlar tarafından belli testlerden geçtikten sonra merkezimize alınırlar. Merkezimizde kayıt hakkı kazanan öğrenciler, örgün eğitimlerini aksatmadan;  uyum, destek eğitim, bireysel yetenekleri fark ettirme, özel yetenekleri geliştirme ve proje üretimi ile yönetimi alanlarında düzenlenmiş programlara alınırlar.” dedi.

Mardin BİLSEM Müdürü Gönenç, velilere çağrıda bulunarak; çocuklarının resim, müzik, genel zihinsel alanların birçoğunda veya herhangi birinde özel yetenekli olduğunu düşünüyorlarsa,  sınıf öğretmenleriyle mutlaka görüşmeleri gerektiğini belirtti.

Merkezi sınava 09-27 Kasım tarihleri arasında başvuru yapılacak ve 1.2.3 ve 4. Sınıf öğrencileri başvurabileceklerdir. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniyeli gençlere halı saha

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com