Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bilge Erdem Platformu 6-8 Ekim katliamını kınadı

Bilge Erdem Platformu 6-8 Ekim katliamını kınadı

Dicle Üniversitesi Bilge Erdem Platformu, Diyarbakır'da geçen yıl 6-7 Ekim'de PKK'liler tarafından yaşatılan vahşeti kınadı.

Giriş Tarihi: 8 Ekim 2015 Perşembe 20:52
Bilge Erdem Platformu 6-8 Ekim katliamını kınadı

Yasin Börü ve arkadaşlarının PKK’liler tarafından katledilişlerinin yıldönümü nedeniyle Bilge Erdem Platformu, Diyarbakır Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi önünde basın açıklaması düzenledi.

Yapılan açıklamada, 6- 8 Ekim tarihlerinde yaşanan olayların, Yasinlerin bedenleriyle beraber imanlarının da hedef alındığı belirtildi.

Şehit Yasin’in ve onun gibi nicelerinin fedakârlıklarının Kürdistan’ı İslam’ın nuruyla doldurduğu ve bu zamanda yaşanan katliamın asıl hedefinin İslam olduğunun ifade edildiği açıklamada, “Olaylar sırasında medrese ve camileri talan etmeleri alçakça Kur'an ı Kerim’i yakmaları, sakallı ve tesettürlü insanlara saldırmaları zihniyetlerini ortaya koymuştur.” Denildi.

“Siyasi hesaplar uğruna akıtılan kana müsaade edildiği gösterilmiştir”

Yaşanan katliama devletin seyirci kalındığının vurgulandığı açıklamada, “Siyasi hesaplar uğruna akıtılan kana müsaade edildiği göstermiştir. Bu hakikati bir daha hatırlatmak isteriz ki tarih boyunca İslam'a kalbini açmış bu coğrafyada Allah uğruna kanlarına akıtacak gençler hiç bitmeyecektir. Vallahi Yasin, Riyad, Hasan, Hüseyin, Cumali ve Turanlarımızın pak kanları korkumuzu değil, şehadete olan isteğimizi artırmıştır. Şehadete olan arzumuz zalimlerin önündeki en büyük engeldir. Biz Şeyh Said’in torunları olarak onun bayrağını devraldığımızı ve her daim onun yolunu sürdüreceğimizi buradan herkese ilan ediyoruz. Zalimler asla sevinmesinler.”  İfadelerine yer verildi.

“Türkiye'deki İslami kesimler bu saldırının açıkça İslam’a olduğunu görmüştür”

Son olarak, Yasin’in kanının Müslümanlar arasındaki kenetlenmeyi sağladığına vurgu yapılan açıklamada, “Türkiye'deki İslami kesimler bu saldırının açıkça İslam’a olduğunu görmüştür. Bu vesileyle 6-8 Ekim olaylarından Şehit olan kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz.” İfadeleri kaydedildi. (Emrah Deniz/Hamza Adiyaman-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com