Advert
Advert
Advert

Bilek Güreşinde Avrupa 2.'si Olduk

Bulgaristan'ın başkent Sofya'da yapılan 25. Avrupa şampiyonasında Türk Milli Takımı 58 madalya alarak Avrupa 2.si oldular

Bilek Güreşinde Avrupa 2.'si Olduk
Bilek Güreşinde Avrupa 2.'si Olduk

 Bulgaristan'ın başkent Sofya'da yapılan 29 ülkenin katılımı ile gerçekleşen bu şampiyonada Türk Milli Takımı  58 madalya alarak tarihi bir başarı elde etti. Avrupa 2.si oldu.

Cumhuriyet Tarihindeki En Büyük Başarı

Şampiyona vücut geliştirme ve fitness federasyonu adına katılan Başkan Yardımcısı  ve Şanlıurfalı Spor adamı Sait Akdağ; "Cumhuriyet tarihi boyunca yakalanan en büyük başarı olduğunu söyledi"

Bilek göreşinin büyük başarısının görmemezlikten gelindiğinden yakınan Şanlıurfalı Spor adamı Sait Akdağ; "vücut geliştirme ve fitness federasyonunda 2006'da göreve geldiğinde Şanlıurfa'da bilek göreşi alanında sadece 2 milli sporcu vardı. bugün 20 tane milli sporcumuz var. Göreve geldiğimizde Şanlıurfa'da sadece bir tane derece yapan milli sporcumuz vardı. şu an 2 avrupa 2.'ciliği 3'de dünya 3.'lüğümüz var" diye konuştu.

Sait Akdağ, Milli takım olarak Avrupada aldığımız bu başarı ile beraber bu tür önemli spor dallarınında halk tarafında ilgi görmesini temenni etti.

Kaynak: www.balikligol.com

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Abdullah     2015-06-19 Sait hocamızın başarısını tebrik ediyor, başarılarının devamını iliyorum.
Mehmet CENGİZ     2015-06-15 M.Sait AKDAĞ Kardeşimi tebrik ediyorum.İman kuvvetinin verdiği güç benim spora bakışımı çok iyi bilir.Nice bilekleri yenerek başarılar s.lar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!