Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Biçerdöver kursiyerlerine uygulamalı eğitim verildi

Biçerdöver kursiyerlerine uygulamalı eğitim verildi

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde açılan biçerdöver operatörlüğü kursunda kursiyerlere hem teorik hem uygulamalı eğitim verildi.

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2015 Pazar 13:20
Biçerdöver kursiyerlerine uygulamalı eğitim verildi

Kızıltepe (Qoser) ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği ile açılan 'Uygulamalı ve Teorik Biçerdöver Operatörlüğü Kursu'nda kursiyerlere hem teorik hem uygulamalı eğitim verildi.

Kursta ilk etapta 50 biçerdöver operatörüne halk eğitim merkezinde teorik kurs eğitiminin ardından Kızıltepe’ye bağlı Hocaköy (Evdılimamé) köyünde uygulamalı eğitim verildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İlçe Tarım Müdürü Nevaf Kalkan, “İlçe Tarım Müdürlüğü ile Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında yaptığımız iş birliği protokolü sonucunda ilçemizde biçerdöver kursu açmıştık. 50 kursiyerimize Tarım Bakanlığı tarafından görevlendirilen ve değişik illerden gelen 5 eğiticimiz halk eğitim merkezinde verilen teorik kurs eğitiminin ardından bugün ise ilçemize bağlı Hocaköy köyünde uygulamalı eğitim verildi. Yarın da kursiyerler aldıkları eğitim doğrultusunda sınava tabi tutulacaklar. Başarılı olan kursiyerlerimize sertifika verilecek.” diye konuştu. (Mehmet Aslan - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com