Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bıçaklı saldırıya kınama

Bıçaklı saldırıya kınama

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2010 Perşembe 11:05
Bıçaklı saldırıya kınama

Tabip Odası Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan Prof. Dr. Şahin Aksoy, "14 Nisan 2010 akşamı, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi değerli meslektaşımız Dr. Ahmet Çakır ve bir personeline yönelik menfur saldırıyı teessürle öğrenmiş bulunmaktayız. Son yıllarda sıklıkla yaşadığımız hekimlere yönelik şiddet eylemlerinin bu son örneği de bizi öncekiler gibi derinden yaralamıştır. Dr. Çakır, Şanlıurfa'daki pek çok hekim gibi bu şehre hizmet için gelmiş, bununla da kalmayıp Şanlıurfa'nın en büyük sağlık kurumunda idarecilik görevini üstlenerek elini değil bütün bedenini taşın altına koyabilmiş değerli bir meslektaşımızdır. Başarılı çalışmalarını ve adil idareciliğini takdirle izlediğimiz bir hekimin eski bir kurum çalışanı tarafından planlı bir şekilde saldırıya uğrayıp acımasızca bıçaklanması üzüntü ve öfkemizi bir kat daha arttırmıştır. Meslek ilkelerinin ve yasaların kendisine yüklediği görevleri yapmaktan başka bir kusuru olmayan Dr. Çakır'a yönelik bu saldırıyı nefretle kınıyoruz.


Suçun şahsiliğine inanan bir oda olarak bu olayı Şanlıurfa'ya ve Şanlıurfalılara mal etmekten özenle kaçınmakla birlikte yerel dinamiklerin bu olaya gösterecekleri sert tepkiyi beklemenin de hakkımız olduğunu düşünmekteyiz. Kimliği belli olan zanlının en kısa sürede yakalanarak adalete teslim edileceği ve suçluların kamu vicdanını rahatlatacak olan hak ettikleri cezayı alacağına olan inancımızı kamuoyu ile paylaşır, Dr. Ahmet Çakır ve personeline acil şifalar dileriz"
dedi.
Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Operatör Dr. İ. Ahmet Çakır ile sekreteri Mehmet Özalp, 14 Nisan 2010 tarihinde akşam saat 19.30 sıralarında Karayolları 91. Şube Müdürlüğü yanındaki parkta Müslüm S. tarafından bıçaklanmıştı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akıl almaz Oran: yüzde 66’sı FETÖ’cü çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com