Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Beykapısı Köprüsü restore edilmeli

Beykapısı Köprüsü restore edilmeli

Kısa adı PFSD olan Profesyonel Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkanı Yasin Küçük, tarihi Beykapısı Köprüsü'nün restore edilmesini talep etti.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2013 Cumartesi 12:08
Beykapısı Köprüsü restore edilmeliKüçük, yaptığı yazılı açıklamada, Şanlıurfa Belediyesini Beykapısı Surları ve Mahmutoğlu Kulesi'nde sürdürdüğü restorasyon çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Aynı bölgede bulunan tarihi Beykapısı Köprüsü'nün de restorasyon çalışmalarına dahil edilmesini talep eden Küçük, şunları kaydetti:

"Mahmutoğlu Kulesi önünde yaklaşık 800 yıl önce yapılan ve 1980'li yıllarda yıkılan Beykapısı Köprüsü'nün buradaki restorasyon çalışmaları içinde olmadığını öğrendik. Özellikle turizmin gelişmesi açısından tarihi değerlerimizi korumak ve tarihi yapılarımızı ön plana çıkarmanın ne kadar önemli olduğunu düşünürsek, bir zamanlar üzerinden deve kervanlarının geçtiği bu tarihi köprü de mutlaka bu restorasyon çalışmanın içinde yer almalı, bu çalışma ile bu tarihi köprüde yeniden ortaya çıkarılmalıdır. Beykapısı Köprüsü olmadan yapılacak olan bu çalışmalar eksik kalacaktır. Yapılacak olan bu restorasyon çalışmalarına kaynaklık edecek onlarca eski fotoğraf elimizde mevcuttur. Bu fotoğrafları seve seve, Şanlıurfa Belediyesiyle paylaşabiliriz."

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Nihayet Eyüp Nebi makamına el attılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com