Advert
Advert
Advert

Beykapısı Köprüsü restore edilmeli

Kısa adı PFSD olan Profesyonel Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkanı Yasin Küçük, tarihi Beykapısı Köprüsü'nün restore edilmesini talep etti.

Beykapısı Köprüsü restore edilmeli
Beykapısı Köprüsü restore edilmeliKüçük, yaptığı yazılı açıklamada, Şanlıurfa Belediyesini Beykapısı Surları ve Mahmutoğlu Kulesi'nde sürdürdüğü restorasyon çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Aynı bölgede bulunan tarihi Beykapısı Köprüsü'nün de restorasyon çalışmalarına dahil edilmesini talep eden Küçük, şunları kaydetti:

"Mahmutoğlu Kulesi önünde yaklaşık 800 yıl önce yapılan ve 1980'li yıllarda yıkılan Beykapısı Köprüsü'nün buradaki restorasyon çalışmaları içinde olmadığını öğrendik. Özellikle turizmin gelişmesi açısından tarihi değerlerimizi korumak ve tarihi yapılarımızı ön plana çıkarmanın ne kadar önemli olduğunu düşünürsek, bir zamanlar üzerinden deve kervanlarının geçtiği bu tarihi köprü de mutlaka bu restorasyon çalışmanın içinde yer almalı, bu çalışma ile bu tarihi köprüde yeniden ortaya çıkarılmalıdır. Beykapısı Köprüsü olmadan yapılacak olan bu çalışmalar eksik kalacaktır. Yapılacak olan bu restorasyon çalışmalarına kaynaklık edecek onlarca eski fotoğraf elimizde mevcuttur. Bu fotoğrafları seve seve, Şanlıurfa Belediyesiyle paylaşabiliriz."

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle