Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Beyazıt meydanından Mısır'a; Diktatörler Defolun!

Beyazıt meydanından Mısır'a; Diktatörler Defolun!

Giriş Tarihi: 5 Şubat 2011 Cumartesi 10:58
Beyazıt meydanından Mısır'a; Diktatörler Defolun!

Mısır Halkının Talepleri Beyazıt’ta Yankılandı: “Diktatörler Defolun!”

Mısır intifadasında sona doğru gelinirken Türkiye’nin de birçok bölgesinde Müslümanlar Cuma namazına müteakip Mısır intifadasıyla dayanışma eylemleri yaptılar.

İstanbul Beyazıt Camii'nde kılınan Cuma namazına müteakip meydanı dolduran binlerce kişi Başkanlık Sarayı'na yürünmesi beklenen Mısırlı kardeşlerini bu kritik günde de yalnız bırakmadılar.

Kılınan Cuma namazına müteakip Beyazıt meydanında toplanan Müslümanlar Mısır intifadasında şehit düşen kardeşleri için gıyabi cenaze namazı kıldıktan sonra marşlarla ve sloganlarla intifada ile dayanışmalarını ortaya koydular. Birçok İslami kuruluştan oluşan Mısır Halkıyla Dayanışma Platformu'nun organize ettiği eylemde topluluk İngilizce "NO TO DICTATORSHIP! LONG LIVE GLOBAL INTIFADAH! LONG LIVE ISLAMIC RESISTANCE!",  Türkçe-Arapça "MISIR HALKININ KIYAMINA BİN SELAM", "Ortadoğu Direniyor, Firavunlar Yıkılıyor!", "Diktatörlük ve Zulme Karşı Mısır Halkının Direnişinin Yanındayız!", "Mısır İntifadasını Selamlıyoruz!" yazılı pankartları açarak "ABD ve İsrail İşbirlikçisi Mübarek Rejimine Hayır!", "Dün Tunus, Bugün Mısır, Yarın Suriye!", "Zalimler Korkun, İntifada Büyüyor!", "Benna'ya, İhvan'a, Direnişe bin Selam!", "Kahrolsun Firavun!", "Suriye! Hama'yı Unutmadık, Unutturmayacağız!", "Kahrolsun Diktatör!", "Yaşasın Mısır İntifadası!" dövizlerini taşıdılar.

Kur'an-ı Kerim ve mealiyle başlayan eylemde Mısır'la Dayanışma Platformu adına Bülent Yıldırım ve İhvan-ı Müslimin Hareketi'nin Türkiye'de bulunan sözcülerinden Dr. Eşref Abdulgaffar birer konuşma yaptılar. Murat Özer'in yönettiği eylemde Grup Yürüyüş ve Grup Genç de birlikte iki marş söylediler.

Diktatör Mübarek'in Yıkılışı Herkese Ders Olacak!

Eylemde söz alan Bülent Yıldırım, diktatör Mübarek'in saltanatının yıkılmaya başladığını belirterek "Bugünleri bize gösterdiği için Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. İnşallah Firavun yıkılıyor. Bu yıkılış herkese ders olacaktır. Özellikle de Mescid-i Aksa yıkılmaya yüz tutarken İsrail'e sessiz kalan ya da destekçi olan işbirlikçiler." dedi.

Bugün inşallah Başkanlık Sarayı'na yapılacak yürüyüş sonucunda Ortadoğu'da yarın yeni bir günün ve dönemin başlayacağını belirten Yıldırım şunları kaydetti: "Ortadoğu inşallah yarın yeni bir güne, özgürlüğe uyanacak. Kutsal Kudüs yolculuğuna bir adım daha atılmış olacaktır."

Yıldırım Amerika, İsrail ve işbirlikçilerine seslenerek "Sakın Mısır halkını yalnız zannetmeyin! Biz buradayız ve nöbetleşmekteyiz!" dedi.

Diktatörlere, Amerika'ya, İsrail'e Hayır!

İhvan sözcüsü Eşref Abdulgaffar ise tıpkı Beyazıt Meydanı'nı dolduranlar gibi bugün Mısır'da Tahrir Meydanı'nı dolduran yüz binlerce insanın aynı sloganı haykırmakta olduğunu belirterek konuşmasına başladı. Coşkulu konuşmasında Abdulgaffar, "Bugün diktatörlere, Amerika'ya, İsrail'e hayır deme günüdür. Bugün ümmetin yeniden doğduğu, doğacağı gündür. Her doğum sancılı, kanlı olur. Bugün Mısır halkı bir milat yazıyor. Zalimler bu direnişin karşısında duramayacaklardır!" dedi.

İntifada sürecinde şehit düşen insan sayısının 300 olarak ifade edilmekle birlikte gerçek rakamın belirsizliğini koruduğunu kaydeden Abdulgaffar, bu sayının bugün daha da artabileceğini belirterek şu sesli duada bulundu: "Rabbimiz! Kanımızı, canımızı al ama bize zafer, muvaffakiyet nasip eyle!"

Bugün Furkan ve Kurtuluş Günüdür!

Bugünün Allah'ın izniyle zalimlerin, diktatörlerin son günü olacağını belirten Abdulgaffar, kendilerinin ehl-i hak ve onların ise ehl-i batıl olduklarını ve bu yüzden yıkılmaya, yok olup gitmeye mahkûm olduklarını ifade ederek "İnşallah bugün Furkan günüdür." dedi. Yine durum her ne olursa olsun direnişten vazgeçmeyeceklerini belirten Abdulgaffar, "80 milyon Mısırlının hakkını savunmaya devam edeceğiz. Amerika'ya, İsrail'e dayananlar kaybedinceye kadar direneceğiz!" dedi.

HAKSÖZ-HABER

Fotoğraflar: Sabiha Çimen / Haksöz-Haber

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com