Advert
Advert
Advert

Beyazgül; Elektrik kesintilerine son

Şanlıurfa AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Şanlıurfa’nın sorunlarının başında gelen elektrik kesintileriyle ilgili yapılan çalışmaları ile ilgili bir yazılı açıklama yaptı.

Beyazgül; Elektrik kesintilerine son
Beyazgül; Elektrik kesintilerine sonBeyagül hem şehir merkezin de hem de kırsal da sulu tarım ile uğraşan çiftçilerin mağduriyetlerini görerek il yönetimi olarak öncelikle Dedaş la ilgili bir komisyon oluşturduklarını belirtti. Bu komisyonun çalışmaları neticesin de epeyce yol katlettiklerini belirten Beyazgül   şehir merkezindeki elektrik kesilmelerinin azaldığını öte yandan geçen yıl sulama birliklerine bağlı sulu tarım ile uğraşan çiftçilerin mağdur olduklarını belirtmeleri neticesin de konuyu Çalışma Sosyal ve Güvenlik Bakan Sayın Faruk Çelik ‘e ilettiklerini ve  bu gelişin de Bakan Faruk Çelik’in girişimleri sonucu  tarafları bir araya getirerek çiftçilerin borçları ve enerji kesilmeleri ile ilgili mutabakata varılarak bir protokol hazırlandığını bu protokol çerçevesin de borçların bir kısmının hemen ödeneceğini  bir kısmının da yapılandırıldığını ve sulama dönemlerinde  de elektrik kesintisi yapılmayarak çiftçilerimizin mağduriyeti  giderilmiş oldu dedi.

Ayrıca toplantı Bakan Faruk Çelik’in Başkanlığın da Şanlıurfa Milletvekilleri  Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ve AK Parti İl Başkanı Z.Abidin Beyazgül sulama birlik başkanları katılımı ile gerçekleşti. Hazırlanan protokole Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük AK Parti İl Başkanı Z.Abidin Beyazgül ve Akçakale İlçe Başkanı İbrahim Yıldık imza attılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak