Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Beyazgül; Elektrik kesintilerine son

Beyazgül; Elektrik kesintilerine son

Şanlıurfa AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Şanlıurfa’nın sorunlarının başında gelen elektrik kesintileriyle ilgili yapılan çalışmaları ile ilgili bir yazılı açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 18 Mart 2015 Çarşamba 16:38
Beyazgül; Elektrik kesintilerine sonBeyagül hem şehir merkezin de hem de kırsal da sulu tarım ile uğraşan çiftçilerin mağduriyetlerini görerek il yönetimi olarak öncelikle Dedaş la ilgili bir komisyon oluşturduklarını belirtti. Bu komisyonun çalışmaları neticesin de epeyce yol katlettiklerini belirten Beyazgül   şehir merkezindeki elektrik kesilmelerinin azaldığını öte yandan geçen yıl sulama birliklerine bağlı sulu tarım ile uğraşan çiftçilerin mağdur olduklarını belirtmeleri neticesin de konuyu Çalışma Sosyal ve Güvenlik Bakan Sayın Faruk Çelik ‘e ilettiklerini ve  bu gelişin de Bakan Faruk Çelik’in girişimleri sonucu  tarafları bir araya getirerek çiftçilerin borçları ve enerji kesilmeleri ile ilgili mutabakata varılarak bir protokol hazırlandığını bu protokol çerçevesin de borçların bir kısmının hemen ödeneceğini  bir kısmının da yapılandırıldığını ve sulama dönemlerinde  de elektrik kesintisi yapılmayarak çiftçilerimizin mağduriyeti  giderilmiş oldu dedi.

Ayrıca toplantı Bakan Faruk Çelik’in Başkanlığın da Şanlıurfa Milletvekilleri  Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ve AK Parti İl Başkanı Z.Abidin Beyazgül sulama birlik başkanları katılımı ile gerçekleşti. Hazırlanan protokole Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük AK Parti İl Başkanı Z.Abidin Beyazgül ve Akçakale İlçe Başkanı İbrahim Yıldık imza attılar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com