Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Beyazgül; Basın Özgürse, Demokrasi güçlüdür

Beyazgül; Basın Özgürse, Demokrasi güçlüdür

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2010 Cuma 09:07
Beyazgül; Basın Özgürse, Demokrasi güçlüdür

Şanlıurfa İl Genel Meclisi`nin Kasım ayı birleşiminde ilk kez basın mensuplarının yaşadığı sorunları masaya yatırılarak sorunun araştırılması için bir komisyon oluşturuldu. Şanlıurfa İl Genel Meclisi Kasım ayı ilk toplantısı için Özel İdare toplantı salonunda bir araya geldi. Oturumun Başkanlığını yapan İl Genel Meclisi Başkanı Uğur Beyazgül, yoklama ve gündem maddelerini okuttu. Bu sırada il genel meclisi üyeleri tarafından meclis heyetine basın mensuplarının sorunlarının araştırmasıyla ilgili teklif sunuldu. Teklifte, yerel ve ulusal basında görev alan kameraman, muhabir ve foto muhabirlerinin yaşamış olduğu sıkıntıların oluşturulacak bir komisyon tarafından araştırılarak sorunların çözümü için Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü`ne rapor halinde sunulması yer aldı.


Teklifin okunmasının ardından oylamaya sunuldu.


Verilen teklif meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.


Konuyla ilgili açıklamada bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Uğur Beyazgül, basının özgür olduğu yerlerde demokrasinin güçlü olduğuna işaret ederek, `Son günlerde kentimizde görev yapan bazı basın yayın organı çalışanlarının sıkıntılarla karşılaştığını duyuyoruz. Kentteki her gelişmeyi kamuoyuna duyuran basın mensubu arkadaşlarımızın çalışmalarını önemsiyoruz. Bu nedenle bugün Türkiye`de ilk defa basın mensuplarının sıkıntılarının giderilmesi için bir komisyon oluşturulması teklif edildi. Bu teklif kabul dilerek komisyon kısa sürede oluşturulacaktır. Bu sayede basın mensubu arkadaşlarımızın yaşadığı sorunları bire bir tespit ederek ilgili kurumlarla paylaşacağız` dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gazetecilerden Siverek Kaymakamı Demirel’e ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com