Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Beyazay Derneği Şanlıurfa Şubesi Açılıyor

Beyazay Derneği Şanlıurfa Şubesi Açılıyor

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2010 Çarşamba 19:22
Beyazay Derneği Şanlıurfa Şubesi Açılıyor


 

“İmkân verin, imkânsızı isteyin” anlayışıyla engellilerin eğitimi konusunda çalışmalarını sürdüren Türkiye Beyazay Derneği, yurt içi ve yurt dışında faaliyette olan 47 şubesine bir yenisini daha ekliyor.

 

Türkiye Beyazay Derneği Şanlıurfa Şubesi, 31 Aralık 2010’da hizmete giriyor.

 

Türkiye genelinde engellilerin eğitim sorununa çözüm üretmek amacıyla T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde MEB ve Devlet Bakanlığı ile ortaklaşa “Eğitim Her Engeli Aşar” kampanyasını yürüten Türkiye Beyazay Derneği, Şanlıurfa’da bulunan engellilere de yaşam kaynağı olacak.

 

2008 yılında kamu yararına çalışan dernek statüsüne kavuşan Türkiye Beyazay Derneği, Eğitim Her Engeli Aşar kampanyasının yanı sıra, Körlüğün Geleceği, Sınır Tanımayan Engelliler Turkuaz, Mobiliş(ti)m ve Özürlü Kariyeri projelerini de yürütüyor.

 

Değişen şartlara paralel olarak yurt genelinde yürüttüğü projelerin yanı sıra, AB kapsamında uluslararası proje çalışmalarını da imza atan Türkiye Beyazay Derneği, Şanlıurfa Şubesi ile şube sayısını 48’e çıkaracak.

 

Türkiye Beyazay Derneği Başkanı ve İstanbul Milletvekili Lokman Ayva tarafından açılacak olan şube açılışına Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Şanlıurfa Emniyet Müdürü’ü katılacak.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniyeli gençlere halı saha

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com