Advert
Advert
Advert

Beyaz perdenin efsanesine veda

Beyaz perdenin efsanesine veda
Beyaz perdenin efsanesine veda

Beyaz perdenin efsanevi ismi Tony Curtis 85 yaşında Nevadadaki evinde hayata veda etti.

Amerikan sinemasının altın çağı olarak adlandırılan 1950lere damgasını vuran ünlü aktör Tony Curtis önceki gece Nevadadaki evinde hayatını kaybetti. Macar asıllı oyuncunun aktrist kızı Jamie Lee Curtis, 85 yaşında hayata veda eden babasının ölüm nedenini açıklamazken,  KOAH hastası Curtisin solunum yetmezliği yüzünden öldüğü tahmin ediliyor.

MARİLYN€ˆMONROE€ˆİLE€ˆAŞK€ˆYAŞAMIŞTI€ˆ

New Yorkta doğan ve gerçek adı Bernard Schwarts olan Curtis, 1949da Criss Cross filmiyle beyaz perdeye adım attı. 1959da rol aldığı The Defiant Ones/ Kader Bağlayınca ile Oscar alan Curtis, Marilyn Monroe ile birlikte oynadığı Bazıları Sıcak Severin yanı sıra, Houdini, Spartacus, ve Trapez gibi unutulmaz filmlere imza attı. 

1 milyon dolara tablo sattı 

€¢ Kariyerinde 140den fazla filmde oynayan Curtis, Marilyn Monroe ve Natalie Wood gibi isimlerle uzun süre aşk yaşadı. Oyunculuğunun yanı sıra iyi bir ressam olan Curtis, son dönemde kendini resme vermişti. Oyuncunun tabloları 1986da 1 milyon dolara satılmıştı. 

 

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İsa emeki     2015-03-18 Emekliye bu maaş çoktur bile AKP ye oy veren şuursuz emeklidir hem şikayetçi hem oy veriyor oh olmuş daha çok sürünürsün,cahil kelime alternatif yokmuş vay emekl
nezif irdem     2015-03-16 ben yeni emekli oldum bani yaşatan maaş 780.tl.ben hakkımı helal etmiyorum körbakan şimşek e onlar emekliye değil ayakkabı kutusuna bakıyorlar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa'da İş-Kur'dan kaç kişi alınacak? Kontenjanı açıklandı
Urfa'da İş-Kur'dan kaç kişi alınacak? Kontenjanı açıklandı
Başbakan Yıldırım, Balıklıgöl’ü ziyaret etti
Başbakan Yıldırım, Balıklıgöl’ü ziyaret etti